Reklam Alanı
İncelemeler 0

Human: Fall Flat İncelemesi

No Brakes Games’in geliştirdiği Human: Fall Flat fizik tabanlı bir bulmaca-platform oyunu olarak geçtiğimiz hafta oyunculara sunuldu.

Human: Fall Flat, herhangi bir sınırlandırma olmadan oyunculara interaktif bir çevre sunuyor. Oyunun da asıl olayı ise ilginç hayal dünyasını yansıtan grafiklerin yarattığı atmosfer ve oynanış serbestliği diyebiliriz. Dolayısıyla Grow Home’u andıran konseptini ilginç konusuyla birleştirerek, kısa süre içerisinde hayli beğenilen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Ana karakterimiz olan Bob’un rüyanın içerisinde mahsur kalmasını ve buradan kaçışını konu alan Human: Fall Flat, sekiz adet düş dünyası ve onlarca bulmaca içeriyor. Ancak bu bulmacaların çok fazla zorlayıcı olmadığını söylemekte fayda var. Diğer yandan oynanışındaki serbestlik, karakterimizin ilginç, yer yer de komik hareketleriyle birleşince gayet zevkli bir yapım meydana geliyor.

Human-Fall-Flat

Marshmallow Kadar Narin…

Oyuna girdiğimizde karakterimizi istediğimiz şekilde renklendirebiliyoruz ve bununla birlikte ilginç maceramıza başlıyoruz. Fakat bir sıkıntı var ki karakterimiz olan Bob, sıkıştığı hayal dünyasında marshmallow kıvamında bir canlı olarak hareket ediyor. İçinde bulunduğumuz dünyada ise herhangi bir nesneyi tutup sürükleyebilir ya da değişik yerlere tırmanabiliriz. Bu yönüyle de Grow Home’u andırmasına rağmen kendine özgü bir havası olduğu da bir gerçek.

Dediğimiz gibi Human: Fall Flat evreninde amacımız düş dünyasından kaçmak. İstersek söz konusu kaçış için çeşitli bulmacalarla yüzleşebilir ya da sıkışıp kaldığımız ilginç dünyada marshmallow karakterimizle etrafı keşfedebiliriz. Yaratılan özgürce oynamaya dayalı atmosfer de oyunun artı yönlerinden biri. Diğer yandan bazı görsel sorunların da olduğunu belirtmekte fayda var. Fakat bu sorunlar oyunun geneli göz önüne alındığında göz ardı edilebilir. Ek olarak oyunun kontrolleri de ilk başta tuhaf gelebilmesine karşın daha sonra alışıyorsunuz.

Özetlersek Human: Fall Flat, eğlenceli oynanışı, basit olduğu kadar detaylı grafiklerinin yanı sıra eşli oynama seçeneği de sunmasıyla fazlasıyla ilgi çeken bir yapım. Nitekim hak ettiği ilgiyi de çıktığı kısa süre içerisinde görmeye devam ediyor. Baktığımızda oyun 5-7 saat arası bir sürede tamamlanıyor. Bu da böylesi bir oyun için gayet ideal bir süredir. Eğer farklı bir yapım arıyorsanız, Human: Fall Flat’ın uygun fiyatıyla da şans vermeniz gereken bağımsız bir oyun olduğunu söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilir:   Song of the Deep İncelemesi

Human: Fall Flat Sistem Gereksinimleri

 

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 x86 ve x64
  • İşlemci: Intel Core2 Quad Q9300 (4 * 2500)  | AMD A10-5800K APU (4*3800)
  • Bellek: 2048 MB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 460 (1024 MB) | Radeon HD 7770 (1024 MB)
  • Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

Human: Fall Flat

24 ₺
7.8

Oynanabilirlik

8.0/10

Ses ve Müzik

7.5/10

Grafik

8.0/10

Hikaye

7.5/10

Atmosfer

8.0/10

Artılar

  • Serbest oynanış
  • Atmosfer
  • Eşli oynanabilme seçeneği

Eksiler

  • Ufak buglar

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir