Reklam Alanı
Teknoloji 0

Huawei, iPhone Sırasında Bekleyenlere Powerbank Dağıttı

Her sene olduğu gibi, yeni iPhone’lar oldukça fazla merak ve heyecan yaratıyor. Dolayısıyla Apple mağazalarının önlerinde sıralar oluyor. iPhone’ları çıkar çıkmaz almak isteyen bir sürü kullanıcı, her sene haber konusu oluyor. Geçtiğimiz günlerde Apple mağazalarından birinin önünde oluşan bir kuyrukta, ilginç bir olay yaşandı.

Huawei, değişik bir yöntemle Apple’ı ile dalga geçti. Singapur’da bulunan Orchard Road’da, büyük bir iPhone kuyruğu oluştu. Bazı Huawei çalışanları; kuyruk sırasında bekleyen müşterilere, yaklaşık iki yüz adet taşınabilir güç kaynağı dağıttı. Taşınabilir güç kaynaklarının paketlerinin üzerinde, “Sizin için bir taşıyıcı güç kaynağı. İhtiyacınız olacak.” yazıyordu.

Android telefon üreticileri, telefon şarjı konusunda Apple ile fırsat buldukça dalga geçiyorlardı. Bu yıl çıkacak olan iPhone XS MAX’te 3,174 mAh bir batarya bulunurken, Samsung Galaxy Note 9’un 4,000 mAh’lık bir bataryası bulunuyor. Genel anlamda bakılırsa; son zamanlarda çıkan çoğu Android telefon, 3,000 mAh’ın üzerinde bir bataryaya sahip oluyor. Ancak iş, sadece bataryada bitmiyor. Zira iOS, batarya konusunda daha başarılı bir performans sunuyor.

İlginizi Çekebilir:   Siri Shortcuts Uygulaması iOS 12'de Kullanılabilir Oldu

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir