Reklam Alanı
Genel 0

Google, Project Stream’i Duyurdu

Daha önce birçok firma, bulut sistemi üzerinden oyun oynama teknolojisini denemişti. Teknolojiyi ilk defa gerçekleştiren firmalar, muhteşem sonuçlar ortaya koyamamıştı. Oyunlar oynanabiliyordu ancak çoğu kullanıcı, internet hızlarından dolayı oldukça gecikmeli oynayabiliyordu. Dolayısıyla bulut sistemi üzerinden oynanan oyun, o kadar da keyifli olmuyordu.

Google da buna bir el attı. Google, yeni duyurduğu Project Stream ile birlikte oyunculara Chrome tarayıcısı üzerinden oyun oynama fırsatı sunmayı hedefliyor. Google; önceki denemelerde olan hataların, Project Stream’de olmayacağını ve bunun Project Stream’i diğerlerinden ayıracağını belirtti.

Henüz geliştirilme aşamasında olan Project Stream, sadece bazı testerlar tarafından kullanılabiliyor. Google, testerların sistemi test etmesi için Ubisoft ile anlaştı. Testerlar, Project Stream sistemi üzerinden ücretsiz bir şekilde Assassin’s Creed Odyssey oynayarak sistemi test edebiliyorlar.

Google’ın bulut sistemi üzerinden oyun oynatma teknolojisiyle ilgili bir adım atılacağı, daha önceden de söyleniyordu. Google’ın bu sistemi Chromecast ile iş birliği içerisinde kullanması bekleniyordu. Google bu konu hakkında; internet bağlantısı problemleri yüzünden görsellerin kayması, AAA oyunlarda sık görülen takılma problemleri gibi problemleri çözmek için büyük çaba harcadıklarını belirtti.

 

 

İlginizi Çekebilir:   Invisible Fist Çıktı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir