Reklam Alanı
Teknoloji 0

Google Assistant Artık Android Auto İle Çalışıyor

Google, Google Assistant’ın artık Android Auto ile çalıştığını duyurdu. Google Assistant, desteklenen araçlarde ve uygulama içinde belirecek. Google Assistant, “OK Google” ses komutu ile çalışmaya başlayacak.

Google Assistant, sürüş esnasında işinize yarayacak birçok komut içeriyor. Gitmek istediğiniz yerlerin nerede olduğunu sorabilir, bunu Google Maps veya Waze ile kullanabilirsiniz. Önceki Google Assistant komutları da, Android Auto versiyonunda bulunuyor.

Google Assistant, tıpkı mobil cihazlarda çalıştığı gibi çalışıyor. “OK Google” ses komutuyla Google Assistant’ı aktifleştirdikten sonra, cevabını öğrenmek istediğiniz soruyu sormanız gerekiyor. Bu komutlara örnek vermek gerekirse; gitmek istediğiniz yerin açık olup olmadığını ve nasıl gidileceğini sorabilirsiniz, istediğiniz şarkıyı çalmasını isteyebilirsiniz, haberleri dinleyebilirsiniz, Bluetooth’u açabilir veya kapatabilirsiniz.

Mobil cihazlarda bulunan Google Assistant, sadece ses komutlarıyla çalışmıyor. Mobil cihazlarda bulunan Google Assistant, yazı yazma desteği de bulunduruyor. Ancak Google Assistant’ın Android Auto versiyonunda bu özellik, sürüş yaparken yola odaklanmanız gerektiği için kaldırılmış.

Android Auto, otuzdan fazla ülkede kullanılabilir durumda. Ancak Google Assistant, şimdilik sadece yedi ülkede çalışacak: Avustralya, Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devleti.

İlginizi Çekebilir:   Eski Skype Desteği Sona Eriyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir