İncelemeler 0

Overpower İncelemesi

Öncelikle Overpower’ın son derece umut vadeden bir yapım olduğunu belirtmek gerekir. Hydrant Games tarafından geliştirilmiş olan Overpower, çok oyunculu oynanabilen bir aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda erken erişim aşamasında olmasına rağmen yapımcıların oyunla oldukça ilgili olduklarını ve sürekli oyuncularda gelen geri bildirimleri değerlendirdiğini söylemek isterim. Bu açıdan baktığımızda bitmiş bir oyundan ziyade sürekli güncel tutulan, oyunla ilgili farklı fikirlere ve tavsiyelere açık geliştiricilere sahip. Hydrant Games’in oyunla ilgili yaptığı açıklamaya göre yaklaşık 5 aylık bir süre zarfında tam sürüme geçecek.

4 Karakter, 5 Oyun Modu, 1 Overpower

Overpower, oynanış olarak eğer League of Legends, Quake, Counter Strike gibi oyunları oynadıysanız alışmanız kolay olacaktır. İçeriğine gelecek olursak bayrak kapmaca, ölüm maçı, 3v3 gibi klasik takımlı oyun modları bulunuyor. Oyuna girdikten sonra 4 adet karakterden birini seçmemiz gerekiyor. Bunlar da size hiç yabancı gelmeyecektir. Savaşçı, okçu, büyücü ve suikastçıdan birini seçip savaşa dahil oluyoruz. Eğer ölürsek N tuşuna basıp karakterimizi değiştirebiliyoruz. Aynı zamanda farklı eşyalar, Q ve E tuşlarından kullanabileceğimiz yan yetenekler seçebiliyoruz. Shift tuşundan ise ileri atılma, gizlenme gibi karaktere özel yetenekleri kullanabiliyoruz. Genelde gerek yetenek olsun gerekse eşyalardan dörder tane bulunuyor ve hepsi ayrı özelliklere sahip. Kısacası Overpower bize oynayacağımız karakterleri özelleştirme imkanı da tanıyor.

Adının nereden geldiğini merak ederseniz maç içerisinde ölmeden 4-5 düşmanı birden öldürürsek Overpower oluyoruz. Elbette Overpower olmak da düşmanların dikkatini daha fazla çekmek, sizin de daha fazla mücadele vermeniz demek.

Başta da dediğimiz gibi oyun tamamlanmış sayılmaz ve dolayısıyla birtakım kusurları da yok değil. Karakter sınıfları arasında çok fazla olmasa da biraz güç eşitsizliği var gibi geldi. Aynı zamanda bağımsız oyunların genel sorunu olan oyuncu eksikliği göze çarpıyor. Şimdilik görmezden gelinebilir, ancak bu tip oyunlar belirli bir oyuncu kitlesine ihtiyaç duyar. Bu kitleyi oluşturmak da yapımcı açısından zorlu bir süreç olacaktır.

İlginizi Çekebilir:   Niffelheim İncelemesi

Özetlersek, Overpower yüksek potansiyele sahip bağımsız oyunlardan biri olduğunu düşünüyorum. Burada oyunun en önemli olumsuzluğu oyuncu kitlesine henüz ulaşamamış olması. Dolayısıyla sunucular çoğunlukla boş oluyor ve botları saymazsak sadece çok oyunculu oynanabilen bir oyun için büyük bir dezavantaj sağlıyor. Eğer önümüzdeki aylarda hem kendisini hem de kitlesini geliştirirse gayet zevkli bir yapım olacağından şüphe duymuyorum. O yüzden hazır ve her haliyle tamamlanmış bir oyun beklentiniz yoksa şans vermenizi tavsiye ederim.

Overpower Sistem Gereksinimleri

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows 7

İşlemci: Core 2 Duo

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 950 or Equivalent

Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

İşletim Sistemi: Windows 10

İşlemci: i5

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 970 or Equivalent

Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Depolama: 3 GB kullanılabilir alan

Overpower

24 ₺
7.6

Oynanabilirlik

8.5/10

Ses ve Müzik

7.5/10

Grafik

7.5/10

Hikaye

7.0/10

Atmosfer

7.5/10

Artılar

  • Özelleştirme seçenekleri
  • Zevkli oynanış
  • İlgili geliştiriciler

Eksiler

  • Boş sunucular
  • Alternatifinin çok olması

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir