Reklam Alanı
İncelemeler 0

Gerçek Bir Savaş Hikayesi: Tales from the Void İncelemesi

Tales from the Void, zaman ve uzay gerçekliğini kaybedeceğiniz, hayatta kalmak ve batan denizaltınızdaki tayfanızı kurtarmak için mücadele edeceğiniz bir oyun. Birinci Dünya Savaşı’nı farklı bir bakış açısıyla konu alan Tales from the Void, kadro tabanlı, gerçek zamanlı bir strateji oyunu.

Tales from the Void, 1916 Haziran ayında, Birinci Dünya Savaşı sırasında kaybolan İngiliz denizaltısı HMS E18‘in gizemli öyküsüne farklı bir bakış açısı getiriyor. Zira 2009 yılında HMS E18’in enkazı gerçekten bulunmuştu fakat gerçekte tayfaya ne olmuştu? Oyun, bu soruların cevabını veriyor.

Gerçek Olaylar Olması Oyunu Heyecanlı Kılıyor
Roman tarzı bir anlatıma sahip olan ve gerçek olaylardan ilham alınarak hazırlanan Tales from the Void, İngiltereli HMS E18 kaptanı Edwin Albert Taylor Bragg‘in hikayesini anlatıyor. Açlıkla, oksijenle ve zamanla mücadele verilen oyunda, amaç bu boşluktan kurtulmak. Tabii ki bu sırada koca bir gemi mürettabatımız var ve onları da kontrol edip, özelliklerini ayarlayabiliyoruz. Yani oynanış olarak, diğer kadro tabanlı oyunlara epe benziyor.

Hareketlerinizi gerçek zamanlı veya zamanı yavaşlatarak da kontrol edebileceğiniz oyunda, fizik tabanlı ve G tabanının düşük olduğu hareketler, aksiyonlar yer alıyor. Yağmalama görevlerine gidip erzaklar toplayabileceğiniz ve ekibinizle hayatta kalmaya uğraşacağınız oyunda, tek kişilik bir senaryo modu yer alıyor ve görevlerin bir kısmı da, anlatıma göre “rastgele” şekilde ilerliyor.

Sonuç olarak, eğer bu tip kadro tabanlı strateji oyunlarını seviyorsanız, tarihi konulara hele içine biraz gizem sosu katılmış olan tarihi konulara da ilgiliyseniz Tales from the Void’i kesinlikle tavsiye edebilirim. Ben oynarken epey keyif aldım, umarım siz de alırsınız.

Tales from the Void Sistem Gereksinimleri

Minimum

İşletim Sistemi: Win7
İşlemci: AMD A10 6700 (Quad core 3,4GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GT 640
DirectX: Sürüm 9.0
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

İlginizi Çekebilir:   Viktor Crysworth İncelemesi

Önerilen

İşletim Sistemi: Win10
İşlemci: AMD A10 7700K (Quad core 3,4GHz)
Bellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX970
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

Tales from the Void

₺24
8

Oynanabilirlik

8.5/10

Ses ve Müzik

7.5/10

Grafik

8.0/10

Hikaye

8.0/10

Atmosfer

8.0/10

Artılar

  • İlgi çekici senaryo
  • Yaratıcı görevler
  • Özgün grafikler

Eksiler

  • Ufak tefek hatalar

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir