Reklam Alanı
Haberler 0

Geçen Ayın En Çok Kazanan Oyunu 300 Milyon Dolarla Fortnite Oldu

Oyun analiz firması Superdataresearch PC, konsol ve mobil platformlar üzerindeki en çok kâr elde eden oyunları açıklarken, Nisan ayına dair raporları paylaştı ve görünüşe göre Fortnite zirvede yer almaya devam ediyor. Fortnite her ne kadar PC oyunları sıralamasında beşinci sırada yer alsa da, konsolda bir numaraya yükseldi. Tüm platformlar toplandığında ise Fortnite 2018’in Nisan ayında toplamda 297 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.

Görselden de fark edeceğiniz üzere PC platformunda en çok geliri MOBA türündeki yapım League of Legends elde etti. Ardından ise Dungeon Fighter Online, Crossfire ve Fantasy Westward Journey Online 2 geldi. Bu oyunları daha önce duymamış ve şaşırmış olabilirsiniz fakat Çin’de çok fazla oynandıkları için devamlı yüksek gelir elde ediyorlar.

Blizzard PC listesine iki oyunla, World of Warcraft ve Hearthstone: Heroes of Warcraft ile girerken, PUBG ise en çok gelir elde eden PC oyunları listesinde 9. sırada ye aldı. Konsol cephesinde ise God of War henüz yeni çıkmasına rağmen birinciliği Fortnite’a kaptırdı.

İlginizi Çekebilir:   PS4 4.00 Sistem Güncellemesi Yakında Geliyor

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir