Reklam Alanı
Haberler 0

Fortnite’a FPS’i Artıracak Performans Modu Geliyor

Fortnite, gelen güncellemeler ile birlikte yapılan eklentilerle daha eski donanıma sahip olan bilgisayarlarda yavaş çalışıyordu. Bu sorunları azaltmak üzerine çalışan Epic Games, yeni performans modunu yarın alfa testleriyle çıkarıyor.  

Battle Royale ve Kreatif modlarında kullanılabilecek olan yeni performans modunu, Fortnite’ın içerisinde bulunan ayarlar menüsünden açıp kapatabileceksiniz. Performans modunu açmak veya kapatmak istediğinizde değişikliklerin gerçekleşebilmesi için oyunu kapatıp baştan açmanız gerekiyor. Yeni performans modu, genel olarak FPS değerlerini artırma ve yükleme sürelerini azaltma sözü veriyor. Ayrıca yeni performans moduyla birlikte artık Epic Launcher üzerinden yüksek çözünürlüklü dokuları silme seçeneği de eklendi. Eğer yüksek çözünürlüklü dokuları silerseniz, oyunun hard diskteki boyutu yaklaşık 14GB azalıyor.

Epic Games: “Performans modu, oyundaki görsel kaliteyi biraz düşürerek FPS değerlerini artırmayı hedefleyerek geliştirildi. Performans modu sayesinde minimum sistem gereksinimlerini karşılayan donanımlarda oyun akıcı olarak çalışacak. Yüksek çözünürlüklü dokuları silme seçeneğiyle de birlikte hem oyunun boyutu küçülecek, hem de yükleme süreleri azalacak.”

FPS ne kadar artıyor?

Epic, performans modunun neyi değiştirdiğini detaylı bir şekilde açıklamadı ancak yeni performans moduyla birlikte FPS’in önemli miktarda arttığını gösteren bir karşılaştırma tablosu paylaştı.

Performans modları genelde FPS’ten kazanmak için görüntüden feda ederler ancak Fortnite’da görselliğin de çok bozulmadığını söyleyebiliriz. Aşağıdaki fotoğrafa bakıldığında nesnelerin kenarları, yüksek kalitedeki görselliğe oranla biraz daha pürüzlü görünüyor ancak bu gibi küçük detaylar, savaş esnasında oyun akarken göze çarpmayacak kadar ufak detaylar.

İlginizi Çekebilir:   Geçen Ayın En Çok Kazanan Oyunu 300 Milyon Dolarla Fortnite Oldu

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir