Reklam Alanı
Haberler 0

Football Manager 2021 Satışlarıyla Rekor Kırdı

Futbol menajerlik oyunlarında piyasanın tek hakimi olan Football Manager serisinin en yeni oyunu Football Manager 2021, yeni bir rekorun sahibi oldu. Football Manager 2021, Football Manager serisi tarihinde en hızlı bir milyon satış rakamına ulaşan oyun olmayı başardı. Bununla birlikte geçtiğimiz hafta içerisinde oyunu tam olarak 900 bin oyuncu oynadı.

Football Manager serisini geliştiren Sports Interactive Games’in direktörü olan Miles Jacobson, Twitter üzerinden Football Manager 2021’in başarısını oyuncularla paylaştı. Football Manager serisinin en yeni oyununun 24 Kasım 2020 tarihinde çıktığını göz önünde bulundurursak, bu kadar kısa sürede bir milyonluk satışa ulaşmak seri için oldukça önemli bir başarı. Bu, Football Manager 2021’nin yaklaşık 6 haftalık bir süreçte bir milyon aktivasyona ulaştığını gösteriyor.

Jacobson buna ek olarak, geçtiğimiz hafta oyunu 900 binden fazla oyuncunun oynadığını da paylaştı. Jacobson, oyuncuların oyuna verdikleri paranın karşılığını aldıklarını ve oyundan keyif aldıklarını umduğunu belirtti.

Popüler oyunların üstünde

SteamDB’den alınan verilere bakıldığında, oyunun anlık oyuncu sayısının da oldukça büyük olduğu görülüyor. SteamDB’deki verilere göre Football Manager 2021, 4 gün önce 92,461 oyuncuyla tüm zamanların en yüksek verisini elde etmiş. Oyunun son 24 saatteki en yüksek oyuncu sayısı ise 84,879 olarak veriliyor. Bu da Steam verilerine göre oyunun oyuncu sayısına göre Apex Legends seviyesinde olduğunu gösteriyor. Football Manager 2021 bu listede; Rocket League, Team Fortress 2, Stardew Valley ve Destiny 2 gibi popüler oyunların üstüne çıkmayı başarıyor.

İlginizi Çekebilir:   Ubisoft CEO'su E3 Etkinliğini İple Çekiyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir