Reklam Alanı
Haberler 0

FM 18’den Eşi Benzeri Görülmemiş Başarı!

Football Manager 2019 Kasım ayının başında satışa çıkacak ve erken erişim betası da bugün başladı fakat konumuz bu değil! İlginç bir şekilde Football Manager video oyunları tarihinin hem en çok oynanan, hem de en çok eleştirilen yapımları arasında yer alıyor. SI Games yöneticisi ve Football Manager oyunlarının ünlü siması Miles Jacobson’ın paylaştığı istatistikler de bunu kanıtlar cinsten.

Football Manager 2019 Wonderkid listemize göz attınız mı?

Miles Jacobson Football Manager 2018’e dair önemli istatistikler paylaştı ve oyunun eşi benzeri görülmemiş başarısını gözler önüne serdi. FM 18’de yavaş yavaş sona gelinirken, oyunun toplam oynanma süreleri adeta zirveye oynuyor.

Steam’de Football Manager 2018’in ortalama oynanma süresi (kişi başına) 285 saat 3 dakika olarak göze çarparken, bu da tek kişilik PC oyunlarında bir rekor anlamına geliyor. En popüler AAA oyunların (aynı zamanda FM serisine göre çok daha pahalı olan) dahi genellikle 30-40 saatin üzerinde oynanış süreleri sunmadığını hatırlatmak gerekir.

İlginizi Çekebilir:   Football Manager 2019 Takım Önerileri

Aynı zamanda FM 18’i satın alan oyuncuların yüzde 46’sı geçtiğimiz aya kadar oyunu oynamaya devam etti. Çıkışından 11 ay geçtikten sonra dahi tek kişilik bir oyunun bu denli aktif oynanması da daha önce görülmemiş bir başarı.

Kısacası Football Manager 2018 oyuncuların ödediği parayı tam anlamıyla alabildiği nadir oyunlardan birisi oldu. Oyunun diğer istatistikleri ise şöyle:

  • Tamamlanan Sezon Sayısı: 7 milyon
  • Oynanan Maç Sayısı: 344 milyon
  • Oyuncuların Galibiyet Yüzdesi: %62,24
  • Oyuncuların Ortalama Boyu: 188 cm
  • Başlarken Seçilen Ortalama Ülke Sayısı: 8

Football Manager 2019 Sistem Gereksinimleri

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir