Reklam Alanı
Haberler 0

Five Nights at Freddy’nin AAA Oyunu Gelecek

Fenomen korku oyunu serisi Five Nights at Freddy’nin yaratıcısı Scott Cawthon bugün bazı açıklamalar yaptı ve serinin geleceği hakkında bilgi verdi. Konsol sürümü yaklaşırken, aynı zamanda AAA kalitede bir Five Nights at Freddy oyunu da gelebilir.

Cawthon öncelikle Five Nights at Freddy oyunlarının konsola uyarlanacağını doğruladı ve çalışmalar devam ediyor. Normalde konsol portu 2016’da ortaya çıkmıştı ve sonrasında iptal edilmişti.

Five Nights at Freddy’nin bu HD konsol portları Clickteam ekibi tarafından geliştirilecek ve Cawthorn’a göre yüzde 20’lik kısmı tamamlandı. Tamamlanan sürümler PS4 ile Xbox One’ın yanı sıra Nintendo Switch için de çıkacak.

6 ana oyun ve 2 spin-off oyunu bir yana, görünüşe göre Cawthon’un hala popüler seri için yeni fikirleri var. Başarılı tasarımcı önceki oyunlarda yer alan mekanikleri bir araya getirip oyunu bir de ücretsiz olarak sunmayı planlıyor. Buna rağmen bu sürüm için henüz garanti vermiyor.

Aynı zamanda Five Nights at Freddy’nin AR ve VR sürümleri de yüzde 10 ile yüzde 40 olarak tamamlandı. Ek olarak, Five Nights at Freddy AAA bir oyun haline de gelebilir. Her ne kadar Scott Cawthon bu konuda ayrıntılara girmese de, açıkçası Five Nights at Freddy’i büyük bütçeli bir oyun olarak görmek heyecan verici olacaktır.

Son olarak, Five Nights at Freddy’nin filminin de yapıldığını biliyorduk ve başında Evde Tek Başına ile Harry Potter filmlerinden tanıdığımız Chris Columbus bulunuyordu. Film ilk üç oyunun evreninde geçecekti fakat maalesef erteleme aldı. Oyunun sinema uyarlamasının senaryosunda bazı problemler yaşanırken, bakalım gelecekte neler olacak?

İlginizi Çekebilir:   DiRT Rally 2.0’ye VR Desteği Ekleniyor

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir