Reklam Alanı
Haberler 0

Fallout 76’da Çapraz Platform Desteği Olmayacak

Batı Virginia’nın radyasyonlu sokaklarında dolaşırken maalesef farklı platformlarda oynayan arkadaşlarınızdan uzak kalacaksınız. Bethesda’nın efsanevi serisi The Elder Scrolls’un ve Fallout 3’ün yapımcısı olan Todd Howard, Sony yüzünden Fallout 76’da çapraz platform desteği olmayacağını bildirdi.

Todd Howard’ın Alman GameStar sitesine verdiği röportaja göre; Bethesda,  Fallout Tactics’ten sonraki arkadaşlarımızla birlikte oynayabileceğimiz ve diğer insanlarla etkileşimde bulunabildiğimiz ilk çok oyunculu Fallout oyununda çapraz platform olmasını istiyordu.

Todd Howard, çapraz platform desteğinin şimdilik mümkün olmadığını söyledi. Bunun sebebini ise “Sony Bethesda’ya yeteri kadar yardımcı olmadı.” diyerek belirtti.

Fortnite’a bu sene eklenen çapraz platform desteğinde de Sony olumsuz bir tavır sergilemişti. PC, Xbox One, Nintendo Switch ve mobil platformlarındaki oyuncular birlikte oynayabilirken PS4 oyuncuları sadece diğer PS4 oyuncularıyla oynayabiliyor.

Almanca dublajlı röportajın tam haline buradan ulaşabilirsiniz. Röportajda Todd Howard, Fallout 76’nın detaylarına değiniyor.

Çok oyunculu aksiyon ve rol yapma oyunu olan Fallout 76; 14 Kasım 2018’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için satışa sunulacak. Fallout 76’nın fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Hitman Episode 3: Marrakesh Önümüzdeki Hafta Çıkıyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir