Reklam Alanı
Teknoloji 0

Facebook İki Yeni Akıllı Cihaz Duyurabilir

Şubat 2018’de, Facebook’un iki yeni akıllı cihaz geliştirdiği iddiaları ortaya çıkmıştı. Bu iki yeni akıllı cihaz, akıllı ekran olarak geçiyordu. Bu iki cihazdan birinin adının “Fiona”, diğerinin adının ise “Aloha” olacağı söyleniyordu. Söylentilere göre Fiona, 13 inçlik bir ekrana; Aloha, 15 inçlik bir ekrana sahip olacaktı.

Ekim 2018’e kısa bir zaman kaldı. Ve Facebook’un iki yeni akıllı ekranının duyurulacağı ile ilgili söylentiler artmaya başladı. Facebook’un iki yeni akıllı ekranı, gelecek hafta duyurulabilir. Cihazların kod adlarının “Portal” olduğu söyleniyor. Büyük olan cihazın fiyatı $400, küçük olan cihazın fiyatı ise $300 olacağı söyleniyor.

Facebook’a yakınlığıyla bilinen gizli bir kaynaktan alınan habere göre, akıllı ekranlar bir kameraya sahip olacak. Bu kamera, yapay zeka destekli olacak ve odada bulunan kişileri tespit edecek. Odadan geçiyor olmanız bile, kameranın sizi tespit edebilmesi için yeterli olacak.

Cihazlar, Amazon’un Alexa’sını içerecek. Kullanıcılar; istedikleri takdirde video izleyebilecek, haber izleyebilecek, yemek tariflerine bakabilecek ve dinledikleri şarkının sözlerine bakabilecekler. Facebook çalışanları, Portal isimli cihazları evlerinde test ettiler.

İlginizi Çekebilir:   Türk Bulmaca Oyunu Fabric Çıktı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir