Reklam Alanı
Teknoloji 0

Eski Skype Desteği Sona Eriyor

Microsoft, Skype’ın yeni hali olan Skype versiyon 8’i geliştirmeye devam ediyor. Microsoft, diğer popüler sohbet uygulamalarında bulunan geliştirmeleri veya yenilikçi geliştirmeleri yeni Skype’a ekliyor. Eski Skype’ı geliştirmek istemeyen; bunun yerine Skype versiyon 8’e odaklanan Microsoft, eski Skype için desteği keseceğini açıkladı. Microsoft; eski Skype desteğinin bırakılmasının amacının, yeni Skype’a daha çok odaklanabilmek olduğunu açıkladı.

Microsoft, eski Skype olan Skype versiyon 7’nin PC versiyonuna olan desteğin 1 Kasım 2018’de sona ereceğini açıkladı. Skype versiyon 7’nin tablet ve telefon versiyonlarına olan desteğin, 15 Kasım 2018’de sona ereceği de belirtildi.

Skype versiyon 7 desteğinin sona ermesi, uygulamayı bir daha asla kullanamayacağınız anlamına gelmiyor. Destek sona erse de, Skype versiyon 7’yi kullanabileceksiniz. Ancak Microsoft; Skype versiyon 7’de çıkacak sorunların veya var olan sorunların, yukarıda belirtilen tarihlerden sonra çözülmeyeceğini belirtti.

Washington’da bulunan Redmond isimli küçük kasaba merkezli şirket olan Microsoft, daha rahat kullanım ve daha kolaylaştırılmış bir deneyim için bütün kullanıcıların en güncel sürüm olan Skype versiyon 8’i kullanmaya başlamasını öneriyor.

İlginizi Çekebilir:   Huawei, iPhone Sırasında Bekleyenlere Powerbank Dağıttı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir