Reklam Alanı
Haberler 0

ESEA Hacklendi!

Bir hacker, dünyaca ünlü e-spor topluluğu ESEA’dan 100 bin dolar fidye talep etti fakat sitenin sahipleri bu rakamı ödemeyi kabul etmedi ve pazarlıktan kaçındı.

27 Aralık 2016 tarihinde başlayan tehditler, toplam 12 gün sürdü ve sonunda ESEA ile anlaşma sağlanamayınca, toplamda 1.5 milyon kullanıcının topluluk üzerindeki hesapları sızdırıldı.

Hackerlar, bazı oyuncuların kullanıcı adlarını, e-posta adreslerini, kodlanmış şifrelerini ve güvenlik sorularını yayınlarken, aynı zamanda atılan özel mesajlar, IP adresleri ve telefon numaraları da sızdırıldı.

100 bin dolar fidye istediler, 1.5 milyon hesabı sızdırdılar!

ESEA’ya göre bu kodlanmış şifrelerin kırılması çok zor çünkü bcrypt ile güvenlikleri sağlandı. Buna rağmen, sızdırılan diğer bilgiler de hesapların güvenliğini tehlike altına sokabilir. Dolayısıyla, ESEA kullananların bir an önce hesaplarına müdahale etmesi gerekli.

Ayrıca ESEA da 100 bin dolarlık fidye isteğine ve hacker sızıntısına dair açıklama yaparken, fidye taleplerine ve tehditlere yanıt vermeyeceklerini, bu parayı ödeseler bile hesapların güvenliğinin yine tehlike altında olacağını dile getirdi.

Firma, şu durumda yapılacak en akıllı şeyin hesapların tekrar güvenlik altına alınması olduğunu söylerken, durumu düzeltmek adına sıkı çalıştıklarını belirtti.

ESEA, Counter-Strike: Global Offensive ve Team Fortress 2 oyunları için güvenilir sunucular ve hile koruması sağlayan bir topluluk olarak tanınmıştı. ESEA’da yer almak için aylık ödeme yapmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:   This War of Mine: The Little Ones Mobil Platforma Geldi

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir