Reklam Alanı
Haberler 0

Escape From Tarkov’un Yeni Güncellemesiyle İlerlemeler Sıfırlandı

Escape From Tarkov’un; Woods haritasını yenileyen, mühimmat istatistiklerini değiştiren ve yeni birkaç silaha ev sahipliği yapan 0.12.9 güncellemesi çıktı. Güncellemeyle birlikte bütün veriler de silindi. Bu; bütün karakter ve görev ilerlemelerinin, bütün ekipmanların ve oyun içi paranın sıfırlandığı anlamına geliyor.

Bu sıfırlama, oyunun topluluğu içerisinde oldukça tartışıldı. Çünkü 12.9 güncellemesiyle bir sıfırlanma olması beklenmiyordu. Battlestate Games topluluk yöneticisi Tobias Solem, oyunun veri tabanında ve ekonomisinde yapılan değişikliklerden dolayı bu sıfırlamanın yapılmasının gerekli olduğunu açıkladı.

Solem: “Sıfırlamalar, oyunun veri tabanının sıfırlanmasını gerektirecek kadar değişiklik yapıldığında gerçekleştirilir. Sıfırlama kararları son dakika olarak alınabilir. Örneğin son anda, veri tabanında büyük değişiklikler gerektirecek bir içeriğin güncellemeye eklenmesiyle birlikte sıfırlama kararı alınabilir.” Solem buna ek olarak, uzun süre önceden açıklanan planlı sıfırlamalar yüzünden birçok oyuncu kaybettiklerini açıkladı.

Streets of Tarkov haritası

Yeni gelecek olan Streets of Tarkov haritası, 12.9 güncellemesinde yer almadı. Bunun başlıca birkaç sebebi, Solem tarafından açıklandı. Oyunun en dolu ve heyecanlı haritası olacak olan yeni haritayı; oyuncu kitlesini artırılacak olması, hile koruması gereksinimlerinin artırılacak olması ve COVID-19 yüzünden oyunun geliştirme sürecinin yavaşlaması faktörleri yüzünden harita bu güncellemeye yetişemedi. Ancak Streets of Tarkov’un 2021 yılında gelecek olan 0.13 güncellemesinde bulunması bekleniyor.

Bunun dışında güncellemenin öne çıkan birkaç yenilikleri şunlar: Woods haritası yenilendi ve iki katına çıkarıldı, yeni silahlar eklendi (KRISS Vector SMG, SIG MCX taarruz tüfeği, UMP SMG, Mk-18 mod 1 Mjölnir DMR).

İlginizi Çekebilir:   Metro: Exodus Eski Bilgisayarlarda da Çalışacak

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir