Reklam Alanı
Haberler 0

Epic Games Store’da Bir Sonraki Ücretsiz Oyun Belli Oldu

17 Aralık’tan başlayarak senenin sonuna kadar her gün bir oyunu ücretsiz olarak paylaştıktan sonra Epic Games Store, eski takvimine dönüş yaptı. Her hafta bir oyunu ücretsiz vermeye devam eden Epic Games Store’da bu haftanın ücretsiz oyunu Jurassic World Evolution oldu. Gelecek hafta verilecek oyunun ise ne olduğu şimdiden açıklandı.

Gelecek hafta verilecek olan oyun, roguelike ve strateji karışımı bir oyun olan Crying Suns olarak duyuruldu. All Shift isimli geliştirici tarafından geliştirilen Crying Suns, normalde ₺40.00 fiyat etiketiyle Steam üzerinde satılıyor. Oyun henüz Epic Games Store’da satışa sunulmadı. Crying Suns, 19 Eylül 2019 tarihinde Steam üzerinde Humble Games Store’in yayımcılığı üstlenmesiyle birlikte çıkışını gerçekleştirmişti. Steam kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen Crying Suns’ın Steam kullanıcıları tarafından belirlenen inceleme ortalaması ise %87’lik başarılı bir oran.

Oynanış olarak 2012 yapımı FTL: Faster Than Light’tan esinlenen Crying Suns, hikaye kısmında da Frank Herbert tarafından yazılan Dune serisinden ve Isaac Asimov tarafından yazılan Foundation romanından da esinleniyor. Oyunda bir uzay filosunu komuta ediyorsunuz ve gizemli bir şekilde çöken bir imparatorluğu keşfediyorsunuz. Eğer denemek isterseniz, oyunun demosuna Steam üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ne zaman ücretsiz olacak?

Crying Suns, Epic Games Store üzerinde 7 Ocak Perşembe günü Türkiye saatiyle 19.00’da haftanın ücretsiz dağıtılan oyunu olarak mağazadaki yerini alacak. Crying Suns, 14 Ocak Perşembe günü Türkiye saatiyle 19.00’a kadar ücretsiz olarak alınabilecek. Jurassic World Evolution’ın da 7 Ocak Perşembe günü Türkiye saatiyle 19.00’a kadar ücretsiz olarak alınabileceğini unutmayın.  

İlginizi Çekebilir:   Yeni Warhammer Oyunu Age of Sigmar Duyuruldu

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir