Reklam Alanı
Rehberler 0

En İyi YouTuber ve Oyun Mikrofonları

YouTube için en iyi mikrofon nedir? Mikrofon alırken nelere dikkat edilmelidir? Oyunlarda hangi mikrofonlar idealdir? YouTube yayıncılığına başlayan YouTuber ve yayıncılar, aynı zamanda ekip halinde online oyunlar oynayanlar için mikrofon seçimi önemli ve hassas bir mevzu.

İşin gerçeği, oyuncular ve YouTube-Twitch yayıncılarının stüdyo seviyesinde bir mikrofona ihtiyacı yok. Ses kalitesi önemli ama orta seviye bilgisayar mikrofonlarıyla da oyun dünyasına, yayıncılığa atılmak mümkün.

Her ne kadar bazı yayıncılar kulaklık setlerini bu amaçla kullansalar da, masaya alınacak ufak çaplı bir mikrofon daha kaliteli yayınlar sunacaktır. Size önerebileceğimiz en iyi mikrofonlar ise şunlar olacaktır:

blue-yeti-mikrofon

En İyi Mikrofon: Blue Yeti

Blue Yeti, Türkiye’de yaklaşık olarak 550-650 TL fiyat aralığında satılıyor. Kurulumu kolay olan ve muadillerine göre uygun fiyatla satılan mikrofon, masaüstüne konularak kullanılabiliyor. Üstelik ses kalitesi de oldukça düzgün olan cihaz, yayıncılar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Buna rağmen, mikrofona uzaklığınız ses kalitesinde inanılmaz farklar yaratabiliyor. Aynı zamanda maalesef klavye mouse seslerini de kaydediyor.

Buna rağmen Blue Yeti ideal şartlar altında çalışıyor ve nereye konulursa konsun fantastik bir performans sergiliyor. Genel olarak Yeti oldukça kaliteli bir mikrofon ve daha çok para ödeyebileceğiniz seçenekler olsa da, oyuncular ve oyun yayıncıları için gerekli görmüyorum.

antlion-modmic

En İyi Yaka Mikrofonu: AntLion ModMic (Unidirectional)

AntLion ModMic, maalesef Türkiye’de satılmıyor fakat 50 Dolar gibi uygun fiyatıyla, yurtdışından alınabilecek kaliteli bir yaka mikrofonu. Her ne kadar sehpa mikrofonlar kadar iyi olmasa da, kulaklık takma ihtiyacı duymuyorsunuz ve klavye-mouse seslerini de almıyor.

Şaşırtıcı bir şekilde kaliteli sesi olan ve kullanımı kolay olan AntLion ModMic, muadillerine oranla üst düzey bir performans sergiliyor.

zalman-zm-mic1-fiyati

En Bütçe Dostu Mikrofon: Zalman ZM-Mic1

Saçmalık(!) derecesinde ucuz olan Zalman ZM-Mic1, Amazon’da 3 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satılıyor ve alternatif arayanlar için, oldukça ucuz bir fırsat. Yurt dışından edinebileceğiniz Zalman ZM-Mic1’e göre açık konuşmak gerekirse çok daha iyi alternatifler var ama bu fiyata yok!

İlginizi Çekebilir:   Mafia 3 FPS Limiti Kaldırma

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir