Reklam Alanı
Genel 0

En İyi Uçuş Oyunları

Uçuş oyunları kendi arasında oldukça farklı dallanan bir oyun türü. Çok gerçekçi uçuş simülatörleri, detaylı askeri uçuş oyunları, daha basitleştirilmiş uçak oyunları, wingsuit oyunları gibi bir çok farklı türde yapım bulunuyor. Bu listede, PC platformunda bulunan ve her türün en iyi temsilcileri olan oyunları listeledik.

War Thunder

War Thunder, gerçekçi ve çok kompleks olmayan bir uçak oyunu arayanlar için bire bir. War Thunder; güzel grafikleri, gerçekçi oynanışı, içerdiği oyun modları ve bedava olmasıyla ön plana çıkıyor. Çoklu oyunculu bir oynanışa sahip olan War Thunder; uçaklar, tanklar ve savaş gemilerini tek bir oyunda birleştiriyor. Çıkışından bu yana tam yedi sene geçmiş olmasına rağmen hala gerçekçiliğini koruyan War Thunder, Gaijin tarafından güncellemeler almaya devam ediyor. Eğer çoklu oyunculu oyunları ve uçakları seviyorsanız War Thunder’a kesinlikle göz atmalısınız.

Microsoft Flight Simulator X

Eğer bir uçak oyununda aradığınız şeyler savaş değil de gerçekçilik ise aradığınız oyun Microsoft Flight Simulator X olabilir. Microsoft Flight Simulator X, çıkışından bu yana tam olarak on üç sene geçmesine rağmen gerçekçilik ve simülasyon anlamında en başarılı oyunlardan biri olarak kalmayı başarıyor. Grafikler bakımından listedeki diğer oyunlar kadar başarılı olamasa da detay seviyesi ve gerçekçilik bakımından Microsoft Flight Simulator X’in eline su dökebilecek başka bir oyun bulunmuyor.

IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad

İkinci Dünya Savaşı oyunlarını seviyorsanız IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad, kesinlikle göz atmanız gereken bir oyun. İkinci Dünya Savaşı döneminde geçen IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad, gerçekçilik anlamında simülasyon oyunlarına çok yakın olmasına rağmen yeni oyuncuların çok çabuk alışabildiği bir oynanış sistemine sahip. Gerçekçi grafikleri ve hasar modellemeleri, IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad’ın öne çıkan bir başka özelliği. Bulutların içinden uçarken uçağın kokpitinden suların yukarıya akışının görülmesi, yapay zeka düşmanların sizden kaçarken izini kaybettirmek için güneşe doğru uçması gibi detaylar sizi bir İkinci Dünya Savaşı pilotu gibi hissettiriyor.

İlginizi Çekebilir:   Blazing Beaks Çıkış Yaptı

ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN

Bandai Namco’nun sevilen Ace Combat serisinin hayranları tarafından on iki senedir beklenen Ace Combat 7: Skies Unknown, grafikleri ve oynanışı bakımından oldukça başarılı olan bir uçak oyunu. Hikaye görevleri oldukça nefes kesici olan Ace Combat 7: Skies Unknown, güzel görselleriyle birlikte oyunculara çok başarılı bir tekli oyuncu deneyimi sunuyor. Oynanış olarak simülasyona çok yaklaşmasa da, Ace Combat 7: Skies Unknown’un it dalaşı sekansları oldukça ilgi çekici.

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir