Rehberler 0

En İyi Bedava VPN’ler 2017

İnsanların VPN kullanmak için çeşitli amaçları olsa da, aslına bakarsanız en önemli olarak iki şey karşımıza çıkıyor; birincisi kim olduğunuzu, ikincisi nerede olduğunuzu saklamak. Peki bunları neden isteyelim? Bu yazıda En İyi Bedava VPN’ler 2017 konusuna değinip, sizlerin ‘Hangi VPN daha iyi’ sorusunu yanıtlayacağız. İnternet yasaklarını göz önüne aldığımızda, VPN programları ve en iyi VPN’ler, en hızlı VPN’ler daha da önemli hâle geldi.İşte ücretsiz VPN’ler ve en iyi ücretsiz VPN’ler;

Neden VPN kullanalım?

Çevrimiçi olurken amacınıza bağlı olarak gizliliği tercih edebilirsiniz. İnternet ağı genişledikçe şeffaflığı da giderek artıyor ve insanlar buna göre önlemler alıyor. İngiltere’de her altı kişiden bir tanesi VPN kullanırken, Türkiye’de de çeşitli internet yasakları sebebiyle benzer bir senaryo var diyebiliriz. Dolayısıyla VPN programı, VPN programları arayışı kaçınılmaz oluyor.

VPN kullanmak için yasal olmayan aktivitelere bulaşmanız da gerekmiyor. Örneğin pek çok video ve televizyon sitesi sadece belli ülkeden gelen ziyaretçilere açık oluyor. Bu sitelere de VPN yazılımlarıyla giriş yapılabiliyor. Bu yazıda da hem başarılı, hem ücretsiz olan VPN programlarına değineceğiz.

  1. TunnelBear

Sunucu sayısı: 1000 | Sunucu lokasyonu: 20+ | IP adresleri: Bilinmiyor | Maksimum desteklenen cihaz sayısı: 5

+ Gerçekten kullanıcı dostu

+ Hem mobil, hem masaüstü istemcileri var

– Çok fazla seçenek ve ayar sunmuyor

Tasarımı fazla sevimli gözükse de, TunnelBear aslında kendini fazla ciddiye alan bir VPN. Hem ücretli, hem ücretsiz sürümleri olan programı ücretsiz kullanmak isterseniz her ay 500MB trafik y apabilirsiniz. Bunu aştığınız takdirde ise sizden para ödemeniz isteniyor.

TunnelBear, performans konusunda etkileyici bir VPN ve kullanımı da oldukça basit. Bu yüzden varsayılan ayarlarla doğrudan internete bağlanabilir, otomatik bağlantıyı değiştirmeden kullanabilirsiniz. Hem basit, hem güvenli olan program çok sayıda da ülke bağlantısı seçeneği sunuyro.

  1. Windscribe

Sunucu sayısı: Bilinmiyor| Sunucu lokasyonu: 8 | IP adresleri: Bilinmiyor | Maksimum desteklenen cihaz sayısı: 1

İlginizi Çekebilir:   FIFA 17 - Fizik Gücü En Yüksek Oyuncular

+ Aylık 10GB veri

+ Güven veren gizlilik politikası

– Android client bulunmuyor

Windscribe, ücretsiz VPN’ler arasına yeni katıldı diyebiliriz fakat bu sürede cömert veri planıyla ilgimizi çekmeyi başardı. Standart ücretsiz servis olarak her ay 10GB alan sunan program, 8 farklı ülkeye bağlanabilme imkanı tanıyor.

Windscribe gizlilik konusunda en güven veren VPN’lerden birisi çünkü kayıt olurken sizden e-posta dahi (şifre unutma ihtimaline karşı girmenizi tavsiye ederiz) istemiyor. Aynı zamanda hiçbir şekilde IP damgası, bağlantı verileri tutmuyor, ziyaret edilen siteleri veritabanında saklamıyor. Sadece programa bağlıyken transfer edilen veri miktarı, kullanıcı adınız saklanıyor ve bu da bağlantı koptuktan üç dakika sonra siliniyor.

Eğer internete çok fazla yüklenmiyorsanız, 10GB ücretsiz veri servisiyle Windscribe gayet iyi bir günlük VPN programı. Tabii eğer isterseniz ücret de ödeyebilir, hatta içinde yer alan reklam engelleyici ve güvenlik duvarı hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

  1. Hotspot Shield Free

Sunucu sayısı: Bilinmiyor| Sunucu lokasyonu: 1 | IP adresleri: Bilinmiyor | Maksimum desteklenen cihaz sayısı: 5

+ Kullanımı kolay

+ 750MB günlük veri limiti

– Bazı performans sorunları

– Kısıtlı ayar seçenekleri

Hotspot Shield adını zaten duymuşsunuzdur ve muhtemelen en tanınmış VPN isimleri arasında yer alıyor. Uygulamanın ücretli sürümü çok fazla seçenek sunsa da, günlük kullanım da bu hâli de yeterli olabiliyor. Bağlantı kurduğunuz yerler kısıtlı fakat günlük 750MB veri limiti işinizi görecektir.

  1. Speedify

Sunucu sayısı: 30+| Sunucu lokasyonu: 20+ | IP adresleri: Bilinmiyor | Maksimum desteklenen cihaz sayısı: 5

+ Başarılı performans

+ Yüksek gizlilik

– Sadece aylık 1GB kullanım sınırı

– Low-level kontrol seçenekleri kısıtlı

Speedify, tıpkı adı gibi tek bir şey vadediyor. Gizliliğinizi başarıyla saklarken, aynı zamanda hızlı bir internet bağlantısı.

Tüm bağlantı seçeneklerini bir araya getirerek en yüksek performansı sağlayan Speedify, hiçbir şekilde verilerinizi saklamıyor ve internet trafiğinizi gözlemlemiyor. Aynı zamanda sadece Windows için değil, Mac, iOS ve Android işletim sistemleri için de 30’un üstünde VPN servisi sunuyor.

İlginizi Çekebilir:   Counter-Strike: Global Offensive'de Nasıl Eşya Düşer?

Maalesef ücretsiz kullanmak isteyenler için en büyük eksisi veri limiti. İlk ay 4GB verilse de, ardından bu 1GB’lık bir plana düşüyor fakat yine de deneyebilir, memnun kalırsanız ücretli sürüme yükseltme yapabilirsiniz.

VPN İndir

  1. PrivateTunnel

Sunucu sayısı: Bilinmiyor | Sunucu lokasyonu: 9 | IP adresleri: Bilinmiyor | Maksimum desteklenen cihaz sayısı: 3

+ Geniş client seçeneği

+ Basit kullanım

+ Limitli lokasyon seçimi

+ Bazı zamanlarda performans dengesizliği

Bazı diğer VPN’ler gibi, PrivateTunnel da çok sayıda platformu destekliyor ve bunların arasında Windows, Mac, Android ile iOS var. Maalesef programın en kötü yanı 200MB veri sunması fakat bu bitince daha fazlasını satın alabiliyorsunuz.

Bir VPN olarak, PrivateTunnel genel anlamda başarılı çalışıyor fakat zaman zaman bağlantı problemleri yaşanabiliyor.

  1. Freelan

Sunucu sayısı: Bilinmiyor | Sunucu lokasyonu: Bilinmiyor | IP adresleri: Bilinmiyor | Maksimum desteklenen cihaz sayısı: Bilinmiyor

+ Farklı bir yaklaşım

+ Çok esnek

+ Görsel arayüz yok

+ Amatörlere uygun değil

Freelan biraz garip ve amatörlere hitap etmeyen bir VPN programı. Yükleme işlemi kafanızı karıştırabilir çünkü sıradan bir program gibi yüklenmiyor, aksine web trafiğinizi kontrol eden yeni bir network sürücüsü yüklüyorsunuz.

Açık kaynaklı ve tamamen ücretsiz bir program olan Freelan, özellikle konu hakkında bilgili kişilere hitap ediyor ve hiçbir şekilde para talep etmemesiyle takdir topluyor. Ayrıca içinde hiçbir şekilde grafik arayüz bulunmuyor ve tüm işlemleri kodlar yardımıyla gerçekleştiriyorsunuz.

En İyi Bedava VPN’ler 2017 – Ücretsiz VPN’ler

Kısacası, En İyi Bedava VPN’ler 2017 listesini bu şekilde özetleyebiliriz. Eğer bunların dışında sadece Google Chrome üzerinde eklenti olarak bir VPN arayışındaysanız ise şu sıralar Browsec gayet iyi ve ücretsiz bir ücretsiz VPN’ler alternatifi olarak göze çarpmakta.

{Anıl Kalkan}

Oyun meraklısı ve teknoloji tutkunu olan Anıl, rehber yazılarını ve haberlerini indieTurk'te yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir