Reklam Alanı
Rehberler 0

En İyi 5 Oyuncu Klavyesi

Sıkı bir PC oyuncusuysanız, klavye seçimi de aynı zamanda mouse kadar önemli oluyor. Peki doğru klavye nasıl seçilir? En iyi oyuncu klavyeleri nelerdir? Rehberimizde bunları cevaplayarak seçtiğimiz en iyi beş oyuncu klavyesini size sunuyoruz:

 

1. Corsair K70 RGB Rapidfire

corsair-K70-rapidfire

Kablolu bir klavye olan Corsair K70 RGB Rapidfire’da tuş aydınlatması ve programlanabilir tuşlar yer alıyor. Tepkime süresi oldukça iyi olan klavye mekanik yapıda ve FPS oyunları tutkunları için bire bir. Buna rağmen Türkiye’de yaklaşık olarak 750 TL’ye satılıyor. Yurt dışında ise Amazon gibi sitelerden 170 Dolar karşılığında almak mümkün.

2. SteelSeries Apex M800

steelseries-apex-m800

600 lira gibi bir fiyata satılan SteelSeries Apex M800, kablolu bir klavye ve tuş aydınlatmasına sahip. Plastik yapısını eksileri arasında saysak da, macro tuşlarıyla, hızlı cevap vermes süreleriyle alıcısını kesinlikle pişman etmeyecek bir ürün.

3. Cherry MX Board 6.0

cherry-6-mx-board-6

Cherry MX Board 6.0 maalesef Türkiye’de satılmıyor ama yurt dışından 170 Dolar’a almak mümkün. Tamamen metal kasasıyla, programlanabilir tuşlarıyla mükemmel bir klavye görünümünde olan Cherry MX Board 6.0, belki ucuz değil ama kesinlikle başarılı.

4. Razer BlackWidow X Chroma

razer-blackwidow-x-chroma

Kablolu bir klavye olan ve macro tuşlara sahip Razer BlackWidow X Chroma, Türkiye’de 600-700 TL arasında satılıyor. Klasik yeşil Razer düğmeleri olan cihaz biraz minimalist bir yapıda tasarlanmış ve bundan hoşlanmayanlar çıkacaktır. Yine de etkileyici bir ürün olduğunu itiraf edelim.

5. Logitech G810

logitech-g810

Yaklaşık 700 Liraya satılan ve kablolu olan Logitech G810, yine minimalist bir tasarıma, RGB ışıklandırmalara sahip. Hem Windows, hem de OS X işletim sisteminde sorunsuz çalışan cihaz, oyunculara yönelik bir klavye. Tabii ki yurt dışında Türkiye’ye göre çok daha uygun fiyatlara satılıyor.

İlginizi Çekebilir:   Deus Ex: Mankind Divided Kasma Sorunları Nasıl Düzeltilir?

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir