Haberler 0

EA Genç Oyuncuların 1. Dünya Savaşı Bilgisinden Endişeli

2016 yılının merakla beklenen oyunlarından biri olan Battlefield 1, henüz çıkmadan Electronic Arts‘ı endişelendirdi. Yapılan açıklamaya göre genç oyuncuların büyük çoğunluğunun tarihin en kanlı savaşlarından biri olan 1. Dünya Savaşı’nda neler olduğunu dahi bilmiyor.

Bank of America Merrill Lynch 2016 Küresel Teknoloji Konferansı kapsamında açıklamalarda bulunan EA CFO’su Blake Jorgensen, genç oyuncuların 1. Dünya Savaşı’nın gerçekleştiğinden bile haberinin olmadığının altını çizdi. Hatta Battlefield 1’in 2. Dünya Savaşını mı yoksa Vietnam Savaşını mı konu aldığının bile farkında olmadıklarını belirten Jorgensen, bu durumdan endişe duyduklarını kaydetti.

Her ne kadar oyunun ismi 1. Dünya Savaşı’na atıfta bulunsa da özellikle genç oyuncu kitlesi için vurmalı öldürmeli bir FPS oyunu olmaktan öteye gidemeyeceği düşünülüyor.

Battlefield 1; Xbox One , PlayStation 4 ve PC platformlarına 21 Kasım tarihinde çıkacak. Eğer erken erişim sürümünü 80$ ödeyerek alırsanız oyuna 21 Ekim’de kavuşabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:   Powargrid, Steam Platformundaki Yerini Aldı

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir