Reklam Alanı
Haberler 0

EA 1.2 Milyar Dolara Codemasters’ı Alıyor

EA, daha çok DiRT ve F1 serisiyle tanınan Codemasters’ı alma girişiminde Take-Two Interactive’in önüne geçti. EA tarafından yapılan basın açıklamasında, Codemasters yönetim kuruluyla $1.2 milyarlık bir teklife anlaşıldığı duyuruldu. EA tarafı, bu anlaşmanın önümüzdeki sene ilk çeyreğinde tamamlanmasını umuyor. Bu, 2021 senesi Nisan ayı öncesi bu anlaşmanın tamamlanabileceği anlamına geliyor.

Codemasters yönetimi, EA tarafından gelen $1.2 milyarlık teklifi kabul etse de bu anlaşmanın gerçekleşmesi için yeterli değil. Codemasters hissedarlarının da bu anlaşmaya olumlu bakması, anlaşmanın gerçekleşmesi için gerekli. Bu süreç işlerken Take-Two Interactive tarafından yeni bir teklif gelebilir ancak Codemasters yönetim kurulu, hissedarlara EA anlaşmasını onaylamaları yönünde tavsiyelerde bulunuyor.

Codemasters Başkanı Gerhard Florin; EA’in tecrübesi, bilgisi, popülaritesi ve kaynaklarıyla birlikte yarış oyunları sektörü içerisinde çok daha iyi bir yere geleceklerini düşünüyor. EA CEO’su Andrew Wilson da EA’in teknolojileriyle birlikte Codemasters’ın, yarış oyunları türünün en değerli firması olacağına inanıyor.

Take-Two’dan Açıklama Geldi

Konuyla ilgili Take-Two Interactive’den de kısa bir sürede açıklama geldi. Take-Two Interactive tarafından yapılan açıklamada, durumun incelendiğini ve zamanı geldiğinde bir açıklama yapılacağı belirtildi.

Codemasters, yarış oyunları türünün en çok bilinen ve sevilen bazı oyunlarının yapımcısı ve yayımcısı. DiRT ve F1 serileri, Codemasters tarafından geliştiriliyor ve yayımlanıyor. EA anlaşmasının gerçekleşmesi durumunda, Codemasters ekibinin Burnout ve Need For Speed geliştiricisi Criterion’a dahil olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:   Fallout Shelter 1.7 Güncellemesi Çıktı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir