Reklam Alanı
Editörden 0

E3 2016’nın En Dikkat Çeken Yapımları Hangileri Oldu?

Electronic Entertainment Expo’nun kısaltması olan E3, her yıl Haziran ayının genellikle ikinci haftasında 3-4 günlük süreyle Los Angeles Kongre Merkezi içerisinde yapılan bir etkinlik olarak biliniyor. E3 etkinliği birçok oyun yapımcısının, oyuncuların, ilgili medya organlarının buluştuğu ve birbirlerine bilgi aktarımları yaptığı bir organizasyondur. Burada oyun yapımcıları yeni oyunlarını söz aldığı konferansta tanıtır, bunlarla ilgili oyunculardan geri bildirim alır ve medya da tüm bu haberleri, içerikleri servis ederek bizlere sunar.

e3-2016-sony

Bu yıl düzenlenen E3 2016 konferansı ise 13-16 Haziran tarihlerinde gerçekleşti. 50.300 kişinin katıldığı organizasyonda başta Square Enix, Electronic Arts, Bethesda, Microsoft, Ubisoft, Sony olmak üzere pek çok oyun sektörüne yön veren yapımcılar söz aldı. Her bir yapımcı birbirinden değerli oyunlarını böylesi büyük bir organizasyonda tanıtma fırsatına eriştiler. İşte tüm bu yapımcıların tanıttığı oyunlardan özellikle belli başlı olanları oldukça dikkat çekti.

Dishonored 2

Bethesda Games tarafından tanıtımı yapılan Dishonored 2 de dikkatleri üzerine çeken yapımlardan biri olarak karşımıza çıktı. Yayınlanan tanıtım videosuyla özellikle ilk oyununa hayran kalan oyuncuların şimdiden dört gözle beklediği bir yapım oldu.

Battlefield 1

Serinin merakla beklenen oyunu olan Battlefield 1’de E3 etkinliğinde Electronic Arts tarafından daha ayrıntılı bir şekilde tanıtıldı. Yüksek ihtimalle tüm beklentileri karşılayacak gibi görünüyor.

FIFA 17

Son döneme damgasını vuran futbol simülasyonu oyunu FIFA 17’de Electronic Arts’ın tanıtımını yaptığı ve büyük ilgi gören oyunlardan biri oldu. Gerçekçiliği ve oynanabilirliği ön plana çıkaran EA, serinin bu oyununda da yüksek satış rakamlarına ulaşacağa benziyor.

Titanfall 2

Electronic Arts, Sony ile birlikte E3’ün en dikkat çeken yapımcıları oldu. Titanfall 2 de EA’nın tanıtımını yaptığı bir başka dev yapım olarak büyük ilgi gördü.

İlginizi Çekebilir:   Yeni Battlefield 1 Videosu Oyundaki Silahlara Odaklanıyor

Halo Wars 2

Microsoft’un tanıttığı Halo Wars 2 de seriye ilgi duyan ya da duymayan herkesi heyecanlandıran bir yapımlardan birisi oldu.

Death Stranding

Hideo Kojima’nın tanıttığı yeni oyunu Death Stranding, sevilen dizi The Walking Dead’de Daryl rolünü üstlenen Norman Reedus’u karakterleşmesiyle E3’te çok büyük ilgi gördü. Şimdiden bir Metal Gear serisi gibi kült bir yapım olabilir mi düşüncesine kapılan herkesin oyundan beklentisi oldukça yüksek.

God of War

Sony’nin tanıttığı yeni God of War oyunu da etkinlikte büyük ilgi gören yapımlardan birisi olarak karşımıza çıktı. RPG ögelerinin ağır bastığı oyunda Kratos’u sakallı bir şekilde göreceğiz.

Spider-Man

E3’ün en dikkat çeken yapımcılarından biri de kuşkusuz Sony oldu. Örümcek Adam serisinin yeni oyunu Spider-Man, yüksek ilgi gören yapımlardan birisi.

Watch Dogs 2

Serinin ilk oyunu her ne kadar beklentileri karşılamasa da ikinci oyununu yayınladığı tanıtım videolarıyla ilgi çekici kılan Ubisoft’un Watch Dogs 2 yapımı da merakla beklenen oyunlar arasına girdi.

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir