Reklam Alanı
Haberler 0

Dying Light 2 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Dying Light 2, Microsoft’un E3 2018 sunumunda duyuruldu. Henüz çıkış tarihi kesinleşmedi. Ama nerede geçeceği, nasıl bir oynanış sunacağı ve hikayesi hakkında elimizde biraz ipucu var. Örneğin parkur mekanikleri önceki oyuna göre çok daha gelişmiş olacak. Hikayeden sorumlu Chris Avellone’un da geliştirici ekibinde olması umutlarımızı artırıyor.

Dying Light 2, birbirleriyle mücadele içinde olan grupların arasında çürüyen ve bir arada tutunmayı başarmakta zorluk çeken bir şehirde geçiyor. Bu da demek oluyor ki, zombilerden başka uğraşacağımız şeyler olacak. Yaptığımız seçimler ve birlikte çalıştığımız gruplar etrafımızdaki dünyayı şekillendirecek ve eğer sonuçlarına katlanabilirsek ödülleri almamıza izin verecek. Dying Light 2 ile ilgili bildiğimiz her şeye birlikte göz atalım.

Dying Light 2 Çıkış Tarihi

Dying Light 2’nin çıkış tarihi henüz kesinleşmiş değil. Kesinleştiğinde sizleri bilgilendireceğiz.

Dying Light 2 Fragmanları

Şimdilik elimizde sadece iki tane fragman var. Üstteki fragman, Microsoft’un E3 2018 sunumunda gösterilen ilk fragman. Sahnede Chris Avellone tarafından sunulan fragmanda oyunun geçtiği dünyaya ve gündüz karşılaşacağımız, zombi olmayan düşmanları görüyoruz.

Diğer fragmanda ise oynanışa detaylı bir şekilde değinilmiş. Oynanışın yanı sıra, yaptığımız seçimlerin oyunu nasıl etkilediğini de ikinci fragman sayesinde öğrenmiş oluyoruz. Ayrıca yakın dövüş silahıyla birlikte kombo parkur hareketlerini ve şehirde yaşayan enfekte olmamış insanların sayısını görebiliyoruz.

Dying Light 2’nin Geçtiği Mekan

İlk Dying Light, Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde geçiyordu. İkinci oyunla birlikte daha da batıya gidiyoruz. Dying Light 2’nin haritası, Dying Light’ın haritası ve DLC’lerin toplamından tam tamına dört kat daha büyük olacak.

Oynanış fragmanında batı havasını yansıatan Paris’teki Zafer Takı’nı ve Berlin’deki Brandenburg kapısını görüyoruz. Oyunun dizaynıyla sorumlu Tymon Smektała’ya göre oyunun geçtiği şehir, bir zamanlar refah dolu olan ancak şu an muhtemelen hayatta kalan son insanların yaşam mücadelesi verdiği bir kurgusal Avrupa metropolü.

İlginizi Çekebilir:   The Church in the Darkness Gizemli Bir Macera Olacak

Dying Light 2 Çoklu Oyuncu Modu

Önceki oyunda olduğu gibi dört kişilik eşli oyun modu yine bulunacak ancak bu sefer seçimlerin öneminden dolayı üç oyuncu diğer oyuncunun oyununa bağlanmak zorunda. Oyunda yaptığımız seçimlere ve tarafında bulunduğumuz gruplara göre oyun çok farklı şekillerde ilerleyeceği için herkesin oyun deneyimi özel olacak.

Dying Light 2 Oynanışı

Techland devam oyunuyla birlikte hikaye ve seçim olasılıklarını genişletiyor ve ana oynanışta da büyük değişiklikler olacağını belirtiyor. Dying Light 2’nin dizaynından sorumlu Tymon Smektała Microsoft’un E3 2018 sunumundan sonra yapılan Youtube Gaming yayınında, parkur hareketlerinin sayısının ilk oyunun iki katı olacağını belirtti.

Savaş mekaniklerinde de değişiklikler söz konusu. Tymon Smektała, dövüşlerin daha taktiksel olacağını ve düşmanın hareketlerini gözlemleyip ona göre karşılık vermemiz gerekeceğini belirtti. Çevre ve gece gündüz döngüsünü de kullanarak doğru zamanda doğru düşmana saldırmanız gerekecek.

Dying Light 2 Gruplar

Şimdilik sadece Peacekeeper’lar ve Scavenger’lar olmak üzere iki farklı grup olduğunu biliyoruz. Fakat oyun içinde çok daha fazla grup olacak. Peacekeeper’lar gücü ele geçirdiği takdirde sıkı kurallarla ve zalimce yönetecek. Scavenger’lar ise usta parkurcular olarak biliniyor.

Eğer Peacekeeper’ların tarafında olursanız barış ve huzur getirecekler ama pişman da olabilirsiniz. Halkın morali artacak, insanlar daha çok dışarıda dolaşmaya başlayacak ama sıkı kurallara uymayanlar çok ağır cezalarla cezalandırılacaklar.

Dying Light 2 Hikayesi

Dying Light 2’nin hikayesi hakkında henüz çok detaylı bilgi sahibi değiliz. Üstte bahsettiğimiz gruplar arasında geçecek bir hikayeye sahip olacağını biliyoruz. Ancak daha önce Fallout: New Vegas ve Star Wars: Knights of the Old Republic gibi efsane oyunlara imza atmış Chris Avellone, Dying Light 2’nin de hikayesinden sorumlu olacağı için gönlümüz rahat.

Dying Light 2 Ekran Görüntüleri

 

İlginizi Çekebilir:   Rise of the Tomb Raider ve XCOM 2, Steam'de Milyon Barajını Geçti

 

 

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir