Reklam Alanı
Haberler 0

DOOM 1 ve 2 için DOOM Zero Eklenti Paketi Çıktı

Bethesda efsanevi FPS oyunu DOOM II’ye, karantina döneminde retro FPS oyunu ve aksiyon deneyimini tekrardan yaşatacak bir eklenti paketi çıkardı. DOOM Zero adındaki eklenti paketi, DOOM ve DOOM II üzerinde oynanılabiliyor ve birçok yeni içeriği beraberinde getiriyor.

Bu eklenti paketi aslında geçen sene DOOM II’nin 25. yıl dönümünü kutlamak için çıkarılmıştı. Bugün itibariyle Bethesda, eklenti paketini resmi olarak DOOM ve DOOM II için çıkardı. Eklenti paketi 32 yeni harita ve yeni düşmanlar ekliyor. Bunlarla birlikte yeni ses efektleri, yeni müzikler ve yeni karakter animasyonları da oyuna ekleniyor. Eklenti paketinin geliştiricisi; oyunun forumlarında bulunduğu açıklamalarda, DOOM II’nin haritalarındaki sıradan “anahtar bulup kapıyı açmak” formülünü kullanmak istemediğini açıklıyor. DOOM Zero ile eklenen haritalarda farklı farklı yollar bulunuyor ve bu da yeni haritaları daha da eğlenceli hale getiriyor. DOOM Zero’nun geliştiricisi; oluşturduğu haritalarda bulunan farklı yolları, farklı bulmacalarla birleştirerek sıradan DOOM haritası düzeninden çok daha başarılı bir formül ortaya koymayı başarıyor.

Bütün platformlarda indirilebilir

Eğer daha önce Bethesda tarafından sunulan eklenti paketlerini hiç kullanmadıysanız, hiç endişe etmenize gerek yok. Çünkü Bethesda onaylı yayımlanan eklenti paketlerini oyuna eklemek oldukça kolay. Eklenti paketini ana menüden indirebiliyorsunuz. Bu da daha önce mod kurmakla uğraşmamış olan oyuncular için işi oldukça kolaylaştırıyor. DOOM Zero’yu dilerseniz oyunun konsol versiyonlarında ve Switch’te de indirebilirsiniz. DOOM Zero eklenti paketini, oyunun mobil platformlardaki sürümlerinde de indirip oynayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Total War: WARHAMMER, Çıkmadan Övgüleri Topladı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir