Reklam Alanı
Haberler 0

Cyberpunk 2077’de Kayıt Dosyası Boyutu Sorunu Çözüldü

Geçtiğimiz hafta Cyberpunk 2077 oyuncuları, kayıt dosyalarının bozulduğunu ve kullanılamaz hale geldiğini internete taşımıştı. Oyuncuların kayıt dosyaları, genellikle oyunun sonlarına doğru bozuluyordu. Eğer oyunun sonlarına geldiyseniz, envanteriniz doluysa ve bolca materyale sahipseniz; kayıt dosyanızın boyutu artıyor ve bu boyut 8MB’ı geçtiği takdirde kayıt dosyanız kalıcı olarak hasar görüyordu. CD Projekt Red’in yayınladığı yeni 1.06 güncellemesiyle bu sorun çözüldü ancak daha önceden hasar görmüş bir kayıt dosyanız varsa onu geri getirmek mümkün değil.

1.06 güncellemesinin PC platformundaki boyutu pek büyük değil, 509MB. Bu güncellemeyle birlikte kayıt dosyalarının 8MB boyut limiti kaldırıldı, dolayısıyla bundan sonraki kayıtlarınız bu sebepten dolayı bozulma durumuyla karşı karşıya kalmaktan kurtuldu. Ne yazık ki bozulan kayıt dosyaları şimdilik kurtarılamıyor. Ayrıca güncellemeyi yükleyebilmek için, Cyberpunk 2077’nin yüklü olduğu diskte ekstra boş alana sahip olmanız gerekiyor. Eğer oyunu GOG üzerinden satın aldıysanız, Cyberpunk 2077’nin yüklü olduğu diskte yeterli boş alan tespit edilememesi durumunda GOG Galaxy uygulaması üzerinden güncellemenin gerektirdiği geçici boş alanı başka bir diskten kullanabilirsiniz.

Dum Dum artık kaybolmuyor

Ayrıca 1.06 güncellemesiyle birlikte, Second Conflict görevinde Totentanz girişinde Dum Dum’ın kaybolması sorunu da çözülüyor. Bu hata yüzünden görevi tamamlamak imkansızlaşıyordu dolayısıyla bu hatanın çözüme kavuşturulması birçok oyuncuyu sevindirdi.

1.06 güncellemesiyle birlikte konsollarda bellek yönetimi ve stabilitesi geliştirildi. Bu da oyunun daha az çökeceği anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir:   Sekiro FPS Modu, Detroit PC Sürümü ve Dahası // Haftanın Oyun Gündemi

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir