Reklam Alanı
Haberler 0

Cyberpunk 2077’de 8MB’dan Büyük Kayıt Dosyaları Bozuluyor

İnternette dolaşırken Cyberpunk 2077 ile ilgili şeylere göz attığınızda; komik, garip veya can sıkıcı oyun hatalarıyla karşılaşmanız oldukça olası. Cyberpunk 2077 oldukça fazla hataya sahip olan bir oyun. Geliştirici ekip CD Projekt Red de durumun farkında ve bu hataları bir nebze azaltmak için iki güncelleme çıkarmış durumda. İnternette yayılmaya başlayan bir yeni Cyberpunk 2077 hatası, oyuncuların canını oldukça sıkıyor. İnternet üzerinde birçok oyuncu, Cyberpunk 2077 kayıt dosyalarının boyutu belli bir miktarı aşınca kayıt dosyası bozuluyor ve bunun geri dönüşü olmuyor.

Cyberpunk 2077 kayıt dosyanız bozulduğunda, oyuna girmeye çalıştığınızda aşağıdaki hatayı alacaksınız. “Kayıt dosyası hasarlı ve yüklenemiyor.”

Kayıt dosyalarının neden bozulduğu henüz tam olarak bilinmiyor ancak bu sorunun 8MB boyutunu aşan kayıt dosyalarında görüldüğü belirtiliyor. Bu konuda birkaç test yapan bir Reddit kullanıcısı; 6MB boyutunu aşan kayıt dosyalarının 30 saniye ile 1 dakika arasında yüklendiğini, 8MB boyutunu aşan kayıt dosyalarının ise bozulduğunu açıkladı. CD Projekt Red forumlarında da 8MB boyutunu aşan kayıt dosyalarının bozulduğu rapor edildi.

Hatayla ilgili yapılan resmi açıklama

Konuyla ilgili GOG.com’da CD Projekt Red tarafından yapılan açıklamalarda, bozulan kayıt dosyalarının kurtarılamayacağı belirtildi. Firma, bu duruma yakalanmamak için oyunculara eski kayıt dosyalarını kullanmalarını ve envanterlerinde çok fazla eşya bulundurmamalarını tavsiye ediyor. Firma, sonraki güncellemelerle bu limitin artırılabileceğini ancak bozulan kayıt dosyalarını kurtarmanın mümkün olmadığını da paylaştı.

İlginizi Çekebilir:   Elite Dangerous: Horizons'ın Xbox One Çıkış Tarihi Açıklandı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir