Reklam Alanı
Rehberler 0

Cyberpunk 2077 FPS Artırma Rehberi

Son zamanların en çok beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077, geçtiğimiz gece çıkış yaptı. Bolca ertelenen ve sıkıntılı bir geliştirilme hikayesinin başrolü olan Cyberpunk 2077, teknik anlamda çok başarılı bir çıkış yapamadı. Oyunun ilk hali, oldukça fazla bug ve FPS sorunları bulunduruyor. Bu buglardan bazılarına engel olmak ve FPS artırmak için birkaç etkili yöntemi bu yazıda sizlerle paylaşacağız.

Ekran Kartı Sürücülerinizi Güncelleyin

Ekran kartı sürücülerini güncellemek, oyunda en optimal FPS değerlerini almak ve hatta birkaç bugı ortadan kaldırmak için en etkili yöntem. Ekran kartınızın en güncel sürücülerini bulun ve yükleyin. Nvidia marka bir ekran kartı kullanıyorsanız, GeForce Experience üzerinden indirebileceğiniz Cyberpunk 2077’ye optimize çıkarılan son sürücüler, oyunda karşılaşabileceğiniz birkaç bugdan sizi kurtarabilir ve FPS değerlerinizi artırabilir.

Windows Güncellemelerini Yapın

Ekran kartı sürücülerinin yanı sıra Windows güncellemelerini de yaptığınızdan emin olun. Windows güncellemelerini yapmak için: Windows 10’da ayarlar sekmesinden “Güncellemeler” kısmına girerek, bütün yeni güncellemeleri indirebilirsiniz.

Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırakın

Cyberpunk 2077’nin yüklü olduğu dizine ulaşın. Cyberpunk 2077’nin yüklü olduğu klasörde şu dizine gidin: “Cyberpunk 2077\bin\x64”. Bu klasörde, “Cyberpunk 2077.exe”’ye sağ tıklayın ve “özellikler” seçeneğine tıklayın. Üst taraftan “uyumluluk” sekmesini açın. Bu kısımda “Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak” seçeneğine tik koyun. Daha sonra aşağıdaki “Yüksek DPI ayarlarını değiştir” butonuna tıklayın. Burada, en aşağıda bulunan “Yüksek DPI ölçeklendirmesini geçersiz kıl.” seçeneğine tik koyun ve “Uygulama” seçeneğini seçin.

Nvidia Denetim Masası Ayarları

Nvidia marka ekran kartını kullanıyorsanız, masa üstünde boş bir alana sağ tıklayarak Nvidia Denetim Masası’na tıklayın. Sol üstte “3D ayarları” sekmesinin altında bulunan “3D Ayarlarının Yönetilmesi” kısmını açın. Açılan sekmede “Program Ayarları” kısmına tıklayın ve Cyberpunk 2077’yi listeden seçin. (Eğer listede bulamıyorsanız, “Ekle” butonuna tıklayarak Cyberpunk 2077’nin .exe uzantılı dosyasını bulmanız gerekiyor.) Açılan kısımda:

  • Güç yönetimi modunu maksimum performans olacak şekilde
  • Düşük Gecikme Oranı Modunu kapalı olacak şekilde
  • Bağlantılı Optimizasyonu açık olacak şekilde
  • Doku süzme – Trilineer optimizasyon açık olacak şekilde
İlginizi Çekebilir:   Black Desert Online Kimya Taşı Rehberi: BDO Kimya Taşı Nasıl Yapılır, Nasıl Parlatılır?

ayarlayın.

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir