Reklam Alanı
Haberler 0

Cyberpunk 2077 13 Milyon Sattı

Cyberpunk 2077, son zamanların en çok beklenen ve en çok hayal kırıklığına uğratan oyunu olarak tarihe adını yazdırdı. Cyberpunk 2077 o kadar çok bekleniyordu ki, oyun henüz çıkış yapmadan önce bile firma kâra geçmişti. Ve aynı zamanda Cyberpunk 2077 oyuncuları o kadar hayal kırıklığına uğrattı ki, milyonlarca kişi tarafından oyun iade edildi ve bu oyuna özel iade koşulları genişletildi. Birçok oyuncu, bu olaylı çıkışın ardından oyunun ne kadar sattığını merak ediyordu. Bu merak, CD Projekt Red tarafından gelen yeni açıklamalarla giderildi.

Başarısız çıkış, başarılı satış rakamları

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin 20 Aralık 2020 tarihine kadar toplamda 13 milyon adet sattığını açıkladı. Bu rakama, CD Projekt Red tarafına gelen iade talepleri dahil edilmedi. Perakendeci firmalar tarafından iade edilen kopyaların da bu satış miktarına dahil olduğu açıklandı. 13 milyon adet satış, bütün platformların toplamı olarak belirtildi. Bu miktara dijital satışlar ile birlikte fiziksel satışlar da dahil olduğu eklendi.

Cyberpunk 2077’nin 8 milyon adet ön sipariş aldığı, oyunun çıkışının ardından açıklanmıştı. Bu da, oyunun olaylı çıkışının ardından 5 milyon adet sattığı anlamına geliyor. Oyunun eski nesil konsollarda düzgün çalışmaması, birçok hata bulundurması, teknik anlamda bekleneni vermemesi gibi sebepler; birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmıştı. Ayrıca Cyberpunk 2077, geçtiğimiz iki hafta boyunca Steam’in haftalık en çok satan oyunlar listesinde en üst sırada yer aldı. Karşılaştırma için örnek vermek gerekirse Red Dead Redemption 2, çıktığı ilk 12 günde 17 milyon adet satış yapmıştı.  

İlginizi Çekebilir:   Zenith'in Çıkış Tarihi Duyuruldu

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir