Reklam Alanı
İncelemeler 0

Combat Air Patrol 2 İncelemesi

Geçtiğimiz ayın başında Sim155 Limited tarafından Steam’de Erken Erişim aşamasında satışa sunulan Combat Air Patrol 2, oldukça umut vaad eden bir uçak simülasyonu oyunu. Kısaca CAP2 olarak da anılan oyun, şimdilik sadece tek kişilik oyun modlarına sahip olsa da, ileride multiplayer ve sanal gerçeklik desteği de gelecek.

Tamamen uydu görüntüleri alarak kaplamaları hazırlanan, profesyonel seslendirmelerin yapıldığı oyunda dinamik, açık sonlu bir senaryo kısmı bulunuyor ve Hürmüz Boğazı’Nda geçiyor. Oyundaki uçuş dinamikleri oldukça gerçekçi ve uçuş hissini de sonuna kadar vermeyi başarıyor. Özellikle bulutların içindeyken fazlasıyla havaya giriyorsunuz ve alçalırken yaşattıkları da çok hoş.

Görsel Olarak Tatmin Edici

Combat Air Patrol 2’de genellikle tıklanabilir bir kokpit mevcut, sol ve sağ paneller, tuş takımları gibi şeyler var. Hava efektleri gayet hoş, dağların arasından çıkarken daldığınız bulut toplulukları veya tamamen açık havada uçmak keyif veriyor. Gölgelendirmeler de başarıyla kotarıldığından, uçuş hissini yaşıyorsunuz. Kaplamalar gerçeğe uygun hazırlansa da, bazı yerlerde hoş gözükmeyebiliyorlar fakat genel olarak bir sorun bulunmuyor. Kokpit ise çok daha hoş gözüküyor. Oyunun akıcılığı ise beni tatmin etti çünkü genel olarak hiç FPS sorunu yaşamadım, bekleme ekranları hızlıca doldu.

Tuşların yerleştirilme şekli ise şu anda pek iyi değil ve dolayısıyla kendi keyfinize göre değiştirmenizi, kolaylık sağlamanızı öneririm. Ayrıca tuşları ayarladıktan sonra kaydetmeyi de unutmayın. Dediğim gibi, oyun şimdilik erken erişim aşamasında ve sunduğu en büyük artı dinamik campaign özelliği. 90’lı yılların uçuş simülasyonu oyunlarını özlediyseniz, daha iyi grafiklerle tekrar oynamak istiyorsanız Combat Air Patrol 2’nin vereceği çok şey var.

CAP 2, öyle bir deneyeyim düşüncesinde alabileceğiniz bir yapım değil fakat türe aşinaysanız, ilginizi çekiyorsa fiyatının hakkını veren bir yapım olmuş diyebilirim. VR desteği de eklendiği zaman, bence çok daha başarılı bir hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir:   Zula İncelemesi

 

Combat Air Patrol 2 Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: 32/64 bit Windows 7
  • İşlemci: Core i3
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX750/AMD R7 250/AMD A10 APU
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

Combat Air Patrol 2

49₺
7.9

Oynanabilirlik

8.5/10

Ses ve Müzik

8.0/10

Grafik

7.5/10

Hikaye

7.0/10

Atmosfer

8.5/10

Artılar

  • Uçuş dinamikleri
  • Ses ve hava efektleri
  • Uzun süreli oynanış

Eksiler

  • Tamamlanmamış olması

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir