Reklam Alanı
Haberler 0

Bu Cyberpunk 2077 Moduyla Yayalar Daha Doğal Hareket Ediyor

Eğer Cyberpunk 2077’nin Night City’sinde biraz zaman geçirdiyseniz, sokakta gördüğünüz yayaların etraflarından bihaber olduğunu fark etmişsinizdir. Yapay zeka konusunda pek başarılı olamayan Cyberpunk 2077’de yayalara çarptığınızda şaşırıyorlar ve genelde önlerinde ne olduğundan habersiz hareket ediyorlar. Nexus üzerinde yayınlanan yeni bir mod sayesinde yayaların farkındalığını artırabiliyorsunuz. Modu yükledikten sonra yayalar artık biraz daha insancıl davranıyorlar, örneğin arabalardan kaçıyorlar.

TemplarGFX tarafından geliştirilen The Alternate Crowd Behavior isimli mod aslında tam bir mod sayılmaz. The Alternate Crowd Behavior, NPC’lerin davranışlarını etkileyen bir .ini dosyasının içeriğini değiştirerek yayaları daha farkındalıklı bir hale getiriyor. Mod ile birlikte etraftaki yayaların, önlerindeki engelleri fark edebilecekleri mesafe artırılıyor. Bu V için de geçerli, yani yayalar size de çarpmaktan kaçınacaklar.

Bunun dışında mod ile gelen birkaç farklı yenilik buluyor. Mod ile birlikte NPC’ler, yürürken daha az kişisel alana ihtiyaç duyuyorlar. Yani artık yaya grupları daha doğal görünüyor. Ayrıca bu mod ile birlikte bir sahnede izin verilen maksimum NPC sayısı da artırılıyor. Eğer bunun tam tersini yapmak isterseniz, buradaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz mod ile birlikte şehirdeki bütün NPC’leri kaldırabilirsiniz. Şehirdeki bütün NPC’leri kaldıran bu mod da aynı .ini dosyasında değişiklikler yapıyor.

Kurulumu nasıl yapılır?

Buradaki bağlantıdan moda ulaşabilirsiniz. Modu yüklemek için öncelikle Nexus Mods sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra modu indirdiğinizde sıkıştırılmış bir dosyayla karşılaşacaksınız. Bu dosyanın içinde “altcrowdsfull.ini” ve “altcrowdslite.ini” isimli iki dosya bulunuyor. Eğer sisteminiz güçlüyse ‘full’ versiyonu, sisteminiz çok güçlü değilse ‘lite’ sürümü yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Sisteminize göre seçtiğiniz dosyayı Cyberpunk2077/engine/config/platform/pc/ dizinine kopyalayarak modun kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Shenmue 3 Sistem Gereksinimleri

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir