Rehberler 0

Black Desert Online Kimya Taşı Rehberi: BDO Kimya Taşı Nasıl Yapılır, Nasıl Parlatılır?

Black Desert Online’a 1 Mart güncellemesiyle birlikte beklenen kimya taşları gelirken, bunlar saldırı savunma ve yaşam alanlarında çeşitli bonuslar sağlıyorlar. Üzerinize takılan bu taşlar saldırınızı arttırabiliyor,ağırlık limitinizi yükseltiyor ya da kimya-aşçılık sürelerini kısaltıyor. Peki Black Desert kimya taşı nasıl yapılır? Black Desert Online kimya taşı nasıl partılır, yükseltilir?

Black Desert Online Kimya Taşı Yapımı

Black Desert Online’da kimya taşı yapmak için öncelikle bir eve, herhangi bir kimya aletine ve ardından gerekli malzemelere ihtiyacınız var.

Kimya taşı malzemeleri şunlardır;

10x Pırıltılı Toz

3x Günahkar Kanı

5x Zaman Tozu

10x Berrak Sıvı Reaktif

10x Saf Toz Reaktif

Malzemeleri doğru oranda kimya aletinize yerleştirdikten sonra size rastgele Yıkım, Koruma veya Yaşam türlerinde bir Kimya Taşı verecektir. Fakat kimi zaman başarısız olma ihtimali de var. Yani malzemeleriniz boşa gidebilir.

 

Black Desert Online Kimya Taşı Malzemeleri Nasıl Bulunur?

Pırıltılı Toz ile ilgili her şeyi önceki rehberimizde anlattık. Dolayısıyla Pırıltılı Toz edinmek için ona bakabilirsiniz;

Black Desert Online Pırıltılı Toz Kasma Rehberi

Günahkar Kanı için şunlar ihtiyacınız var; Berrak Sıvı Reaktif, Alev Tozu, Kızıl Budak ve Domuz Kanı (2x). Zaman Tozu  ise Çinko kaynaklarından çıkmaktadır. Altınova yakınlarında bulunan Omar Lav Mağarası’na işçi göndererek bunu halledebilirsiniz. Eğer insan işçi çalıştırırsanız çıkarma şansınız artacaktır. Berrak Sıvı Reaktif için Tuz, Saf Su, Gündoğumu Bitkisi ve Ot birleştirerek kimyacılıkla elde edebilirsiniz. Saf Toz Reaktif için de Şeker, Saf Su, Gümüş Açelya ve Ot gerekmekte.

Black Desert Online Kimya Taşı Nasıl Parlatılır?

Peki kimya taşı parlatma nedir? Bu taşları parlatarak belli bir tecrübe puanına yükseltirsiniz. Yeterli noktaya geldikten sonra da Gelişim ile seviye atlatırsınız. Fakat Kimya seviyenizin Profesyonel 1 ve üstü olması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:   Age of Empires 2 HD'de İyi Ekonomi İçin 5 Yöntem

– Envanterinizi açın ve altta yer alan Kimya seçeğine tıklayın.

– Parlatma butonuna tıklayın ve yaptığınız kimya taşıyla gerekli malzemeleri yerleştirin.

– Yüzde 150 olana kadar parlatmaya devam edin.

Parlatma için maksimum tecrübe puanı yüzde 150’dir. Gelişimin başarılı olması için buraya kadar yükseltmenizi tavsiye ederiz. Diğer yandan parlatma için belli malzemelere ihtiyacınız var. Bunlar da şu şekilde;

Kimya Taşı Yaşam: Yüksek veya özel kaliteli meyveler, bitkiler kısacası mahsüller. Özel kalite yani mavi renk kullanmanız daha yüksek etki eder. Tavsiyemiz Özel Çilek ya da Ayçiçeği kullanmanız.

Kimya Taşı Yıkım: Herhangi bir külçe ile yükseltebilirsiniz. Demir külçe üretimi genellikle daha kolay olduğu için onu kullanabilirsiniz. Eğer külçe üretimini öğrenmediyseniz bir an önce Heidel’deki Ficy adlı NPC’den öğrenin.

Kimya Taşı Koruma: Savunma taşları içinse sedir kontrplaklara ihtiyacınız var.

Black Desert Online Kimya Taşlarını Geliştirme

Kimya taşı gelişim kısmı ise taşın seviyesini yükseltir, ekstra özellikler katar ve değerini arttırır. Seviye artıkça gelişim yapmak da zorlaşır. Genellikle ilk elde ettiğiniz kusurlu kimya taşını geliştirmek kolaydır.

Gelişim yapmak için kimya taşının yüzde 80 EXP olması gerekmektedir. Başarısız olduğunuzda EXP oranı yüzde 40’a düşer ve tekrar parlatmanız gerekir. Fakat tavsiyemiz yüzde 150’ye kadar parlatmanız, ardından geliştirme yapmanızdır. Yüzde 150’de gelişim başarısız olursa da EXP seviyesi yüzde 75’e düşer. Parlatma yapmak için ihtiyacınız olan şey ise 1 adet Kara Taş (Silah)

Black Desert Online kimya taşları üretme, parlatma ya da geliştirmeyle ilgili aklınıza takılan her soruyu bize sorabilirsiniz.

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir