Reklam Alanı
Rehberler 0

Black Desert Online Katkı Puanı Kasma: Katkı Yan Ürünleri Rehberi

Popüler MMORPG oyunu Black Desert Online’da görevleri takip ederek katkı puanı kasmak mümkün fakat bunun bir hayli zaman aldığı ve yavaş ilerlediği gerçek. 1 Mart 2018 tarihinde Türkiye & MENA sunucusuna gelen güncellemeyle ise artık yan ürünlerle katkı kasabilirsiniz.

Black Desert Online Aşçılıkla Katkı Puanı Kasma

Black Desert Online’da aşçılık yaptığınızda dört tane yan ürün alıyordunuz ve bunlar gümüş para, süt, aşçılık EXP ve bira veriyordu. Yeni güncellemeyle ise artık her yiyecek & içecek pişirdiğinizde rastgele Kötü Hazırlanmış Malzemeli Yemek alabileceksiniz. Bu katkı yan ürünü bazen 3 tane gelecek, bazen hiç gelmeyecektir.

Dolayısıyla birkaç yemek pişirerek bolca katkı puanı kasacağınızı düşünmeyin. Fakat seri üretim yapanlar ya da işçileri için kendi birasını üretenler bu sırada çok sayıda Kötü Hazırlanmış Malzemeli Yemek elde edebilir. Bu yan üründen 5 tane götürdüğünüzde ilgili NPC size katkı puanı verecek. Her 5 malzeme 10 katkı puanı getirmektedir. Tavsiyemiz bolca biriktirip ardından topluca vererek katkı puanlarınızı almanız. Kötü Hazırlanmış Malzemeli Yemek adlı yan ürünün üstüne sağ tıklarsanız sizi ilgili NPC karaktere yönlendirecektir.

Black Desert Online Kimyayla Katkı Puanı Kasma

Yukarıda bahsettiklerimizin tamamı kimya mesleği için de geçerli. Her başarılı kimya çalışmanızda rastgele Zayıflatılmış Reaktif alma şansınız oluşuyor. Bu yan ürünün 5 de tanesini götürerek katkı puanlarınızı alabilirsiniz.

Kısacası, artık Black Desert Online yan ürünlerle katkı kasmayı mümkün hâle getirdi. Merak ettikleriniz ya da paylaşmak istediklerinizi yorum yoluyla yazabilir, kafanıza takılan soruları bize yöneltebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   FIFA 17 - En İyi Defans Oyuncuları

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir