Reklam Alanı
Haberler 0

Battlefield 5 ile EA’nin Beklentileri Karşılanmadı

Electronic Arts bugün bir duyuru yaptı ve serinin son oyunu Battlefield 5’in 2018’in üçüncü çeyrek döneminde 7.3 milyon orijinal kopya sattığını açıklamadı. Her ne kadar oyun yüksek satış rakamlarına erişse de, EA oyunun yeteri kadar performans gösteremediğini ve beklentileri karşılayamadığını belirtti.

Açıkçası bu bana Square Enix’in 2013 yılındaki yeni Tomb Raider oyunu için olan beklentilerini hatırlattı. O oyun da iyi satış rakamlarına erişmişti fakat Square Enix’in beklentileri çok fazlaydı. Dağıtımcı firmaların da çıtayı bu kadar yükseltmelerini anlamak gerçekten zor.

EA’ye göre oyun satışlarını etkileyen birinci etmen battle royale modunun eksikliği ve önceliği tek kişilik campaign moduna vermeleriydi. Bu durum biraz gülünç duruyor çünkü Battlefield 5’i oynayanlar senaryo modunun nek adar kötü olduğunu bilecektir. DICE açıkça Battlefield 1’deki senaryo modunu taklit etmişti fakat bu sefer hem içerik daha azdı, hem de senaryo ilgi çekici olmaktan uzaktı. Dolayısıyla EA ile DICE’ın Battlefield 5’de senaryoya önem verdiğini söylemek yersiz olacaktır.

Electronic Arts’ın ise Battlefield 5’den bu dönemde beklentisi 8.3 milyondu. Yani oyun 1 milyon daha az satmış.

İlginizi Çekebilir:   State of Decay 2'ye Independence Pack DLC'si Eklendi

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir