Reklam Alanı
Rehberler 1

Battle Bay Gemi Sınıfları, Silah Geliştirme ve Altın Kazanma

Angry Birds’in yapımcısı Rovio’nun Mayıs ayında piyasaya sürdüğü Battle Bay, kısa sürede geniş bir oyuncu kitlesi yakalayan mobil oyunlardan birisi oldu.

Kısaca bahsetmek gerekirse ücretsiz olarak oynanabilen Battle Bay’de savaş gemisi kontrol ediyoruz ve bunları türlerine göre geliştirerek 5 vs 5 mücadele ediyoruz. En fazla 5 dakika süren bu savaşları ortak alanı ele geçirerek ya da tüm rakiplerimizin gemisini batırarak kazanıyoruz.

Gemi Sınıfları:

Shooter: Tamamen rakibe hasar vermeye dayalı, birden fazla farklı silah kullanabileceğimiz bir savaş gemisi türüdür. Bu savaş gemisinde ilave olarak bir de defansif eşya kullanabiliriz. Genel kullanım için oldukça uygun bir türdür.

Speeder: Adı üstünde hızıyla diğer sınıflardan ayrılan Speeder, oyuna yeni başlayanlar için çok da kullanışlı olduğu söylenemez. Zira hızlı diye takımdan kopup tek başına rakiplerin arasında telef olabilme ihtimaliniz vardır.

Enforcer: Shooter türünün bir silah azaltılmış fakat onun yerine koruyucu bir eşya kullanma bölümü bulunan dengeli bir savaş gemisidir. Birazcık koruma ve belli oranda hız isterseniz bu sınıfı da deneyebilirsiniz.

Defender: Kısaca tank diyebiliriz. Düşük hız, yüksek sağlık ve yeterli sayıda silah slotu bulunan bir savaş gemisidir. Uygun takımlarda oldukça etkili olabilir.

Fixer: Klasik oyun tabiriyle “healci” sınıfının karşılığıdır. Bilhassa takım oyununda büyük fayda sağlar; ancak etkili bir şekilde oynayabilmek için arka planda olmayı sevmeniz gerekmektedir.

Silah Geliştirme:

Battle Bay oyunculara oldukça çeşitli ve farklı türlerde silah seçeneği sunuyor. Bu silah geliştirme ise oyun içerisinde günlük görevlerden ya da hediye olarak gelen kutulardan kazandığımız silah parçalarıyla yapılır. Bunun yanı savaşarak ve görevlerden kazandığımız altın ve şekerler ile bu geliştirme işlemleri tamamlanıyor. Ayrıca eğer silahları 10. seviyeye yükselttiğimizde bunlara ayrıca seviye yani “tier” atlatabilmemiz için gerekli araştırmaları da yapmamız gerekiyor. Keza bu araştırmalar da şeker kullanılarak yapılıyor ve seviyelerle birlikte talep edilen zaman da artıyor. İlave olarak silahlarınızın türüne ya da geliştirmelere göre perk slotları açılıyor. Bunlara da 6 saatte bir güncellenen pazardan bulabileceğiniz perkleri yerleştirerek hasar, sağlık artışı gibi özellikler ekleyebilmeniz mümkün.

İlginizi Çekebilir:   GeForce Now Nedir, Nasıl Kullanılır?

Altın Kazanma:

Oyunda altın kazanmanın yolları oldukça basit ve görece fazladır. Bunlar:

  • 8 saatte bir açılan, altın ödülü veren görevleri yapmak,
  • Savaşlarda yüksek skor elde etmek,
  • Savaş sonrası reklamları izlemek (ödülünüzü %50 oranında artırır),
  • VIP üyelik almak,
  • Seviye atlamak,
  • Pazardaki ücretsiz verilen kutuları açmak

Battle Bay’i iOS ve Android için ücretsiz olarak cihazınıza indirebilirsiniz.

Taner Kartal {Taner}

“Battle Bay Gemi Sınıfları, Silah Geliştirme ve Altın Kazanma” üzerine 1 yorum

  1. Cagdas bamyacı dedi ki:

    Oyun hakkında genel bilgiye türkçe olarak ulasabilirsiniz https://www.youtube.com/channel/UCT8k5XvFWQnfegUgUKez7JA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir