Reklam Alanı
Haberler 0

Bannerlord’a İsyan Sistemi Geliyor

Mount & Blade 2: Bannerlord geliştiricisi TaleWorlds tarafından yayınlanan yeni video ile birlikte isyan sistemi duyuruldu. TaleWorlds, oyuna getireceği yeni oynanış elementlerini bir videoda duyurdu. Videoda en çok öne çıkan özellik ise, isyan sistemi oldu. İsyan sistemiyle birlikte bulunduğu durumdan memnun olmayan birlikler isyan edebilecekler ve yerleşmelere saldırabilecekler.

TaleWorlds’un paylaştığı yeni yazıda, yerleşmelerin güvenliklerinin ve sadakatlerinin nelerden etkilendiğinden bahsedildi. Bu durumu etkileyen sebeplere; yerleşme sahibi ile halkın kültür uyumsuzluğu, yerleşmenin yeni ele geçirilmiş olması, garnizonun gücü, krallık politikaları, yönetici yetenekleri vb. örnek verildi. Bir yerleşmenin sadakat seviyesi düştükçe, yerleşmede yaşayan mutsuz kişiler milis güçleri oluşturmaya başlayacak. Eğer milis güçleri yerleşmenin garnizonundan daha güçlü bir hale gelirse ve sadakat seviyesi yeterince düşerse, bir isyan başlayacak.

İsyan ile birlikte yerleşmenin yönetimi ele geçirilecek ve milis güçleri kendilerini bir klan olarak görecekler. Eğer bu klan uzun süre boyunca başarılı bir şekilde yerleşmeyi yönetebilirse, diğer klanlar tarafından tanınacaklar ve bu klan ile diplomasi yapılabilecek.

Bannerlord’un gelişimi

Oyuncuların bu yeni oynanış mekaniğini oldukça seveceğini düşünüyoruz. Bannerlord ilk çıktığında oyunda henüz fazla içerik yoktu ancak mod geliştiricileri ellerini çabuk tutmuştu ve oyuna yeni oynanış mekanikleri ekleyen modlar geliştirmeye başlamışlardı. Bu modlardan birisi, oyuna isyan sistemini ekliyordu. Sevilen bu sistemin resmi olarak gelmesi, oldukça sevindirici bir haber.

Güncellemenin ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor ancak yakın tarihte çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:   SurvHive Erken Erişimde Yayınlandı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir