Reklam Alanı
Teknoloji 0

Apple’ın Measure Uygulaması Yanlış Sonuçlar Veriyor

Geçtiğimiz günlerde çıkan iOS 12 güncellemesi, kullanıcıları oldukça memnun etmişti. İçinde bir sürü yeni özellik bulunduran iOS 12’nin en ilgi çekici yeni özelliklerinden birisi de Measure uygulaması. Measure isimli uygulama, iPhone kullanıcılarının oldukça hoşuna gitti. Measure uygulaması, AR teknolojisini kullanarak; iki yer arası uzaklığı, cisimlerin boylarını ve genişliğini ölçebiliyor. Measure uygulaması; iPhone SE, iPhone 6s ve sonrasıyla çalışabiliyor.

Uygulama kulağa oldukça hoş geliyor. Gerçek dünyadaki ölçü aletleri bırakıp, telefonla ölçüm yapmak da bir o kadar ilgi çekici. Ancak şöyle bir problem var: uygulama, o kadar da doğru sonuçlar vermiyor. Kirk McElhearn isimli bir yazar, uygulamanın her seferinde farklı bir sonuç verdiğini kanıtladı. Kirk’in yazdıklarına göre; Measure uygulaması, bazı objelerin uzunluğu birkaç defa yanlış olarak ölçtü. Uygulama, farklı açılardan bakıldığında yanlış sonuçlar verdi. Ölçümler, gerçek araçlarla ve uygulama ile yapıldı. Uygulama, gerçek ölçüm araçlarının bulduğu sonuçlardan %20 daha düşük sonuçlar elde etti.

Eğer sizin iPhone’unuz da Measure uygulamasını destekliyorsa, buradaki bağlantıdan Measure’ın nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Shazam Artık Resmen Apple’a Ait

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir