Reklam Alanı
Haberler 0

Apex Legends’ın Popülaritesi Artıyor

Apex Legends çıkalı henüz bir hafta oldu fakat oyun şimdiden çok fazla popülarite yakaladı. EA ve Respawn ortaklığıyla hazırlanan battle royale oyunu milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Son istatistiklere göre oyuncu sayısı toplamda 25 milyona erişirken, geride bıraktığımız hafta sonunda da anlık oyuncu sayısı 2 milyona ulaştı.

Peki ya diğer battle royale oyunlarıyla kıyaslama yaparsak? Şu günlerde referans olarak PUBG anlık ortalama 1 milyon kişi tarafından oynanıyor. Yani Apex Legends, PUBG’yi geçmiş durumda. Fortnite’a ise henüz erişemedi fakat bu hızla giderse Fortnite’ı da geçeceğini düşünüyoruz. Sonuçta oyun çıkalı sadece bir hafta geçti.

Fortnite’ın anlık 2 milyon oyuncuya ulaşması için 16 hafta geçmesi gerekmişti. Yani süre bazında kıyasladığımızda Apex Legends daha hızlı ilerliyor. Fortnite’ın 4 ayda başardığını Apex Legends sadece bir haftada başardı. Fortnite ise anlık olarak en yüksek 8.3 milyon oyuncuyu gördü.

Apex Legends’ın ilk haftası muazzam geçerken, Respawn Entertainment’ın yeni planları da var. İlk olarak Twitch sitesiyle ortaklık sağlanacak ve büyük yayıncılar Apex Legends’da karşı karşıya gelecek. Sonrasında ise Sevgililer Günü etkinliği başlayacak.

Apex Legends’da ilk sezon ise Mart ayında başlayacak ve yeni Battle Pass sistemi tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir:   BossConstructor Çıkış Yaptı

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir