Reklam Alanı
Rehberler 0

Android’in En İyi MOBA Oyunları

MOBA türünün PC platformunda uzun süredir bulunan en popüler oyun türlerinden biri olduğu şüphesiz. Akıllı cihazların büyümesi ve gelişmesiyle birlikte mobil oyunculuk piyasası da kendine yer edinmeye başladı. Mobil platformlardaki MOBA oyunları da yavaş yavaş popülerleşmeye başlıyor. İşte en iyi Android MOBA oyunları ve en iyi Android League of Legends benzeri oyunlar…

Bilmeyenler için MOBA’nın açılımı Multiplayer Online Battle Arena. İlk başta bir Warcraft modu olarak çıkan MOBA, şimdilerde dünyanın en büyük turnuvalarına ev sahipliği yapan bir oyun türü. Dota 2 ve League of Legends PC platformunda MOBA’ların öncülüğünü yapsa da türün popülerleşmeye başlamasından bu yana bir çok MOBA oyunu çıktı.

MOBA oyunlarının tarzı oldukça basittir. İki takım vardır ve takımların amacı iş birliği içerisinde karşı takımın üssünü ele geçirmektir. Aynı zamanda karakterinizin eşya dizilimi, oyun stratejisi, takım olarak çalışmak ve üssünüzü savunmak gibi faktörler de oyun keyfini üst seviyeye çıkarıyor.

Arena of Valor, mobil platformda öne çıkan MOBA oyunlarından birisi. Arena of Valor, bir çok farklı özellik barındırıyor. 5’e 5, 3’e 3 ve 1’e 1 oyun modları ile ister takım olarak ister kendi başınıza MOBA deneyimini yaşayabiliyorsunuz. Arena of Valor 30’dan fazla şampiyon, 10 dakikalık maçlar ve ko-op çoklu oyuncu deneyimi sunuyor. Razer Phone’un çıkışıyla birlikte piyasaya giren Arena of Valor, mobil platform oyuncularının favorileri arasında.

Clash of Clans ve Clash Royale gibi mobil piyasanın en üstlerinde yerlerini alan oyunların yapımcısı Supercell’in yeni oyunu Brawl Stars, MOBA severlerin mobil platformda oynayacağı güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Brawl Stars, diğer MOBA’lara göre biraz daha rahat bir oynanış sunuyor. Brawl Stars’ı diğer MOBA’lardan farklı kılan şey ise daha basit bir oynanış sunması ve mobil platformlara daha uygun bir yapım olması. Ekstradan Battle Royale modu da bulunan Brawl Stars, stres atmak için bire bir.

İlginizi Çekebilir:   Party Hard Android ve iOS'a Geliyor

Heroes Evolved da mobil MOBA’ların liderlerinden birisi. Yaratıcı ve özgün fikirleriyle diğer oyunlardan ayrılan Heroes Evolved, mobil platformlardarekabetçi MOBA oynamak isteyenler için güzel bir alternatif. Heroes Evolved; 40’dan fazla şampiyon, klan sistemi, kısa maç özelliği ve birçoğunu içeriyor. Heroes Evolved’i eğlenceli kılan bir başka şey de Chaotic Strike oyun modu. Bu modda mana ve bekleme süresi kısıtlaması yok.

Mobil platformunda adı duyulmuş firmalardan bir başkası Gameloft’un geliştirdiği Heroes of Order and Chaos, yeni MOBA oyunlarından birisi. Heroes of Order and Chaos diğer MOBA’lara göre daha büyük bir şampiyon havuzu sunuyor. Heroes of Order and Chaos’ta 57 tane oynanabilir şampiyon bulunmakta. Heroes of Order and Chaos’u güzel kılan bir başka şey ise enerji sisteminin bulunmaması. Yani ne kadar oynamak isterseniz o kadar oynayabiliyorsunuz. Heroes of Order and Chaos 5’e 5, 3’e 3 oyun modlarıyla birlikte geliştirilebilir şampiyonlar özelliğini de bulundurmakta.

NetEase’in Onymoji serisinden şampiyonlar içeren Onmyoji Arena, birkaç eşsiz özelliği dışında diğer MOBA’lar gibi çalışıyor. Onmyoji Arena’yı öne çıkaran özelliği, 3’e 3’e 3 Battle Royale modu. 3 kişiden oluşan 3 farklı takımın birbiriyle karşılaştığı bu oyun modu, oldukça eğlenceli ve kaotik.

Planet of Heroes, yeni çıkan MOBA oyunlarından birisi. Planet of Heroes; 3 farklı zorluk seviyesi bulunan bir yapay zeka sistemi, rol yapma elementleri, 3’e 3 oyun modu ve 7 dakikalık maç deneyimi sunuyor. Planet of Heroes, diğer MOBA’ların aksine tek kişilik bir hikaye modu da bulunduruyor.

Paladins Strike da yeni MOBA oyunlarından biri. Yeni olmasına rağmen deneyimli geliştiriciler tarafından yapılan Paladins Strike; 5’e 5 MOBA modu, 15 oynanabilir şampiyon ve farklı oyun modları sunuyor. Paladins Strike, MOBA oyun modunun yanı sıra Overwatch ve Team Fortress 2 gibi oyunlardan alışkın olduğumuz kuryeyi düşmanlardan koruyarak ilerletme gibi modlar da sunuyor.

İlginizi Çekebilir:   FIFA 17 - En İyi Şut ve Şut Gücü Olan Oyuncular

Vainglory, 2015 yılında çıkan ve piyasanın en popüler MOBA’ları arasında yer alan bir oyun. Vainglory, 25 oynanabilir şampiyon ile 7 veya 25 dakikalık oyun deneyimleri sunuyor. 60 FPS desteği ve 30 ms’lik bir tepki süresi gibi teknik özellikleri destekleyen Vainglory, rekabetçi oyuncuların da ilgisini çekiyor. En popüler oyunlarından biri olması sayesinde oyun bekleme süreleri de oldukça düşük seviyede olan Vainglory, mobil platformda oynayabileceğiniz en keyifli MOBA’lardan birisi.

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir