Reklam Alanı
Haberler 0

Among Us Nintendo Switch İçin De Çıktı

2020 yılında çıkmamış olmasına rağmen seneye damgasını vuran oyunlardan biri olan Among Us, Nintendo Switch için de çıkış yapıyor. Nintendo’nun Switch için yeni bağımsız oyunlar duyurduğu Indie World sunumunda çıkacağı duyurulan Among Us, Switch eShop’taki yerini aldı. Sunumun sonunda sürpriz olarak duyurulan Among Us’ın Switch versiyonu, cross-play desteğine sahip olacak.

2018’de çıkmış olan Among Us, 2020’ye damga vuran en başarılı oyunlardan biri oldu. Twitch ve YouTube gibi platformlarla oldukça fazla popülarite kazanan oyun, her türlü kitleye hitap etmesi sayesinde büyük bir yükselişe geldi. Nintendo, oyunun Switch versiyonunun da cross-play desteğine sahip olacağını doğruladı. PC ve Android/iOS platformlarında da bulunan cross-play desteği sayesinde Among Us, küçümsenemeyecek derecede büyük olan mobil oyun kitlesini de kendine çekmeyi başarmıştı.

Among Us’ın Switch versiyonuna özel yeni içerikler olup olmayacağı konusu da merak ediliyor. Nintendo, bu konu hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı. Among Us’ın Nintendo Switch versiyonu da, PC’de olduğu gibi paralı olacak. Oyunun mobil platformlardaki versiyonu, ücretsiz olarak sunuluyor ancak reklamlar içeriyor.

Geliştirici ekibin açıklamaları

Geliştirici ekip Innersloth, Among Us’ın ikinci oyununu geliştiriyordu ancak geçtiğimiz günlerde ekip tarafından yayınlanan açıklamada ikinci oyunu iptal ettiklerini ve birinci oyuna içerik ekleyeceklerini duyurmuştu.

Innersloth: “Among Us 2’ye eklemeyi planladığımız bütün yeni içerikleri, Among Us 1’e ekleyeceğiz. Bu, yeni oyunu geliştirmekten daha zor olacak çünkü eski oyunun ana kodlarının derinlerine inmemiz ve bu kodların bir kısmını yeniden geliştirmemiz gerekecek. Birçok yeni içerik planımız var, bu içeriklere sizlere sunabilmek için heyecanla çalışıyoruz.”

İlginizi Çekebilir:   Moonlighter Önümüzdeki Ay Switch’e Geliyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir