Reklam Alanı
Teknoloji 0

Amazon, Wikimedia’ya 1 Milyon Dolar Bağış Yaptı

Amazon, bugün yaptığı büyük bir bağışı duyurdu. Hepimizin bildiği Wikipedia’nın da kurucusu olan Wikimedia Vakfı’na, Amazon şirketi tarafından tam 1 milyon dolarlık bağış yapıldı.

Amazon, yaptığı bağışı açıklayan duyuruda bazı şeylerden bahsetti. Amazon; Wikipedia’nın, Alexa’nın büyük başarısında çok fazla katkısı olduğunu söyledi. Amazon, Alexa’nın çoğu şeyi Wikipedia’dan öğrendiğini belirtti.

“Alexa, soruların cevapları için birden fazla kaynak kullanıyor. Bunlardan birisi de Wikipedia. Alexa’yı geliştiren ekip, Wikimedia ve Wikipedia ile aynı düşünceyi taşıyor. Bilgiyi, insanlara daha kolay ulaştırabilmek.”

Amazon’un; kâr amacı gütmeyen bir şirket için yaptığı büyük bağış, Wikimedia için oldukça büyük bir önem taşıyor. Amazon’un bu bağışı yapmasındaki en önemli sebeplerden birisi de, rakip firmaların daha önce buna benzer şeyler yapmasıydı. Bu tarz hamleleri; daha önce Apple, Facebook, Microsoft ve Google gibi büyük şirketlerden de görmüştük. Amazon; yaptığı bağışın asıl sebebinin, Alexa’nın Wikipedia’dan çok fazla yararlanması ve bilgiyi paylaşmayı kolaylaştırmak istedikleri olduğunu belirtti.

Amazon, Alexa kullanıcılarını da bağış yapmaya teşvik etmek istiyor.

İlginizi Çekebilir:   Eski Skype Desteği Sona Eriyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir