Reklam Alanı
Teknoloji 0

Amazon, Alexa Destekli Yeni Ürünler Çıkarıyor

Amazon, bu yılın sonlarına doğru sekiz yeni Alexa destekli akıllı ürün çıkartmayı planlıyor. Bu cihazlar; sesle kontrol edilebilen ve Alexa desteği bulunan bir mikrodalga, fırın, araç içi bir alet ve evler için geniş bir ses sistemi olacağı söyleniyor. Bu ürünlerden en azından birkaçının, bu ayın sonlarına doğru gerçekleşecek bir etkinlikte duyurulacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Amazon’un akıllı ev aletleri piyasasına yavaş yavaş giriş yapması, diğer firmaları da hızlandırıyor. Birçok akıllı ev aletleri, Alexa desteği sunuyor. Alexa; en az Apple’ın Siri’si, Microsoft’un Cortana’sı ve Google Assistant kadar önemli bir yer tutuyor. Bazı cihazlar kendiliğinden Alexa’yı içerecek. Bazı cihazlar ise ayrı bir Alexa’ya bağlanarak çalışacak.

Cihazların isimleri henüz belli değil ancak Echo serisi altında çıkmayacağı belirtiliyor. Echo serisi, akıllı ev aletleri konusunda ses ve ışık sistemlerine odaklanmıştı.Yeni akıllı ev aletlerinin Echo serisinden uzaklaşıp Alexa markası altında çıkacağı düşünülüyor.

Amazon, bu tarz ürünleriyle piyasaya giriş yapıyor. Amazon, her geçen gün başka firmalarla yarış içerisine giriyor. Bunlara Sonos firmasını örnek olarak verebiliriz. Ses sistemlerine odaklanmış bir firma olan Sonos, akıllı hoparlörleri için Alexa desteği sunuyordu. Amazon’un kendi ses sistemini çıkarması, Sonos ile rekabet edeceği anlamına geliyor. Fırın ve mikrodalga gibi ürünler de çıkartacağı belirtilen Amazon; mutfak ürünleri konusunda da LG, Samsung gibi firmalarla rekabete girebilir.

İlginizi Çekebilir:   Amazon, Wikimedia'ya 1 Milyon Dolar Bağış Yaptı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir