Reklam Alanı
Rehberler 0

Albion Online Destiny Board Rehberi

Final Beta ile birlikte gelen yeni güncellemeyle Destiny Board’da da bazı değişiklikler oldu. Eski sistemin oldukça karışık olmasının yanında, yeni gelen eskiye nazaran daha kolay anlaşılabilir durumda. Öncelikle Destiny Board oyun dahilinde bulunan ve neredeyse her şeyi içeren bir tablo. Bu tablo üzerinde tüm eşyalar ve istedikleri fame puanları, yaratık öldürme puanları ve temel adventure puanı gibi birçok değişik içeriğin puanlarını gösteriyor.

Tablonun sol tarafında genel olarak ”Kill Creatures” puanları yer alırken sağ tarafta genel olarak ”Crafting” puanları yer alıyor. Onun dışında tam ortadan yukarı doğru çıkan ise ”Adventure” seviyeniz. Yeteri kadar puan kazandığınız zaman bir sonraki aşamaya geçebiliyor ve daha yüksek tierli eşyalar, atlar, öküzler vs giyip, kullanabiliyorsunuz. Adventure seviyesi yaptığınız herhangi bir etkinlikle artabiliyor. Yani odun veya taş toplasanız da, açık dünya pvp yapsanız da veya zindanlara girseniz de artıyor.

Sol taraftaki dediğim gibi ”Kill Creatures” puanlarının gösterildiği yer. O taraftan istediğiniz herhangi bir eşyaya tıklayıp, ne kadar puan kastığınızı ve ne kadar daha kasmanız gerektiğini gösteriyor. Ek olarak puan toplama işleminin ardından neler kazanacağınıza da oradan bakabiliyorsunuz ki bu işlem tüm tablo üzerinde gözlemleyebileceğiniz bir durumda.

Crafting ve Kill creatures famelerinin dışında diğer gathering, farming veya toollarınız gibi oyun içeriklerinin fame puanlarını ise aşağı tarafta bulabilirsiniz. Gene diğer içeriklerde olduğu gibi ne kadar gather yapıp, puan kasmanız gerektiği aynı şekilde görülebiliyor.

Bir diğer detay ise ”Master Level” sistemi. Örneğin Axe Fighter silahına tıkladınız. Sol tarafta 1’den 10’a kadar artan sayılar göreceksiniz. Siz ilk silahı kullanmaya başladığınız anda haliyle o silahı da geliştirmeye yani fame puanı kasmaya başlıyorsunuz. Belli bir fame puanına ulaşınca Mastery Level 2 açılıyor ve ardından onun puanlarını tamamlamaya çalışıyorsunuz ki bu da size yüksek tierli silah, zırh ve diğer eşyaları giyme imkanı sunuyor.

İlginizi Çekebilir:   Cyberpunk 2077 Para Kasma Rehberi

Son olarak ise Learning Point sistemi var. Tabloyu açtığınız zaman ekranın en üst tarafında Learning Point’iniz yani puanınız yazar. Bu puanlar siz oyunda aktif değilken doluyor ve ihtiyacınız olduğu zaman fame puanı kasmak yerine bu puanları harcayarak istediğiniz eşya üzerinde kullanıp bir sonraki tiere geçebiliyorsunuz.

Kaan Onur Kaftanoğlu {Onur}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir