Reklam Alanı
Rehberler 0

Age of Empires 2 HD Strateji Rehberi: Zor Botlar Nasıl Yenilir?

Age of Empires 2 HD ve The Forgotton ek paketinde yapay zeka orijinal sürüme oranla çok daha zorlaşmış durumda. Özellikle Moderate seviyesinden sonra 1v1 maçlarda botları yenmek hayli zor oluyor. Bu rehberde ise yeni ve daha güçlü olan yapay zekayı nasıl yenebileceğinizi, en azından bazı ipuçlarıyla anlatmaya çalışacağız.

Dark Age

Bu muhtemelen oyunun en önemli evresi. Dark Age’de işleri kötü götürürseniz, muhtemelen oyunu da kaybedeceksiniz. Yine de alıştıktan sonra her şey kolaylaşıyor.

1. Oyun başlar başlamaz Town Center’dan tüm işçileri basın. Hali hazırda bulunan üç işçinizle bir ev inşa edin.
2. Şimdi en hızlı şekilde haritadaki dört yakın ve iki orta mesafedeki koyunları bulacağız. Scout atlınızı kullanarak town etrafında gezin ve muhtemelen koyunları bulacaksınız. Eğer bu vakit alırsa, geçici olarak işçileri meyve ağaçlarına yollayın.
3. Koyunları bulur bulmaz merkeze getirin ve yakın mesafeden işçilerinizle etinden, sütünden faydalanın. Bu sırada yeni işçiler üretmeyi unutmayın. Town Centre, daima yeni köylü üretiyor olmalı.
4. İlk 6 işçi koyunun etini toplasın. Yedinci işçi çıkınca, onunla üç ev daha yapın. Evleri bitirince, odun kesmeye yollayın.
5. Sıradaki iki işçi de oduna gitmeli. Yani Scout, 6 işçi ette, 3 işçi de odunda olmalı. Eğer ekstra işçi üretebilirseniz, üretip onları da ete yollayın.
6. Artık nüfus 10 oldu ve 20 olana kada işçileri et toplamaya gönderin. Yani 1 scout, 3 işçi odunda ve 16 işçi de ette olacak. 10 işçiye ulaştığınızda, iki tane yaban domuzu çekerek yüksek etini toplayabilirsiniz. Aynı zamanda balık tutabilir, geyik avlayabilirsiniz de. Domuz, koyun ve geyik stoğu tükenince, dört işçiyi oduna yollayın. Diğerleri ise yiyecek toplamaya devam etsin. Ayrıca domuz öldürürken dikkatli olun ve köylülerinizi feda etmeyin.
7. 20 nüfusa ulaşınca işçi üretmeye devam edin ama 20’den sonrakileri oduna yollayın. En yakın ormana bir lumber camp inşa edin.
8. 25 nüfusa ulaşınca artık Feudal Age’e geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Webcam Nasıl Kapatılır?

Feudal Age

1. Feudal Age’e geçerken 3-4 ev daha inşa edin ve bir de barracks yapın. Eğer düşman şehrini keşfettiyseniz, barrack’ı onun yakınına yapın. Böylece rush saldırıları engelleyebilir, aynı zamanda rakibi rahatsız da edebilirsiniz.
2. Feudal Age’e geçer geçmez Double Bit Axe araştırmasını yapın ve bir işçi basın. Bu işçi yiyecek toplamaya gitsin (Bu sırada hazır kaynaklar biteceğinden, yavaş yavaş tarıma dönmelisiniz.)
3. Şimdi dört işçi daha üretin ve onları altın toplamaya gönderin. Castle Age’e geçmek için hatrı sayılır miktarda altın gerekiyor ve bunlarla Knight da üreteceğiz.
4. Eğer düşman şehrinin yakınına hala barracks yapmadıysanız, bunu bir an önce halledin. Bitince de ardından Archery Range ve Stable inşa edin.
5. Nüfus 30 olunca (1 scout, 4 altın madencisi, 12 oduncu ve 13 tarımcı) başka bir işçi daha üretin ve onu yiyeceğe yollayın. Ardından dört işçi daha yapıp oduna yollayın. Sıradaki araştırmanız Town Centre’dan Wheelbarrow olsun.
6. Hızla yükselen nüfusu idare etmek için birkaç ev daha yapın.
7. Tüm bunlar olurken, birkaç Men-At-Arms yaparak düşmanı ufaktan rahatsız etmeye başlayın. Rakibin madeni veya oduncu kampı yakınına bir kule kurmanızı tavsiye ederim. Buna rağmen çok fazla yüklenmeyin, ilk öncelik Castle Age.
8. Wheelbarrow araştırması bitince artık Castle Age’e geçiş yapabileceksiniz. Eğer düşmanı fazla rahatsız ettiyseniz, yeterli kaynağınız olmayabilir. Eğer az miktar varsa, bekleyin. Yoksa işçi üretip onları en gerekli kaynağa yollamaya devam edin.
9. Castle Age’e geçerken, düşmanı rahatsız etmeye ve ev inşa etmeye devam edin. Ama odun miktarınızı da 500 civarı tuttuğunuzdan emin olun, ihtiyacınız olacak.

Castle Age ve Sonrası

1. Castle Age’e erişince, Bow Saw araştırmasını açın ve biraz işçi çıkarın. Bunları oduna yollayın.
2. Yeni bir Town Centre inşa edin. Bu sırada Knight da üretin.
3. Stable’dan çıkan Knight’larla düşmanın odun ve maden kamplarını yağmalayın, üretimini durdurun.
4. Rahatsız etmeye devam edin ve işçi üretin. İşçileri en gerekli kaynaklara yönlendirin ve zafere yaklaşın.
5. Düşmanın zayıf olduğunu düşündüğünüz anda, ram üretmeye başlayın ve kulelerini, şehir merkezlerini yıkın. Kısa sürede teslim olacaktır.

İlginizi Çekebilir:   Cyberpunk 2077 Saç Stili Değiştirme Rehberi

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir