Reklam Alanı
Haberler 0

Activision Blizzard 4. Çeyrek Kazançlarını Açıkladı

Activision Blizzard bugün 2018 yılı dördüncü çeyrek kazanç raporlarını açıkladı. Raporlarda analistlerin tahminlerinin hatalı çıktığı göze çarptı. Firmanın 3.04 milyar dolar gelir elde etmesi beklenirken, gelirler 2.84 milyar dolar olarak açıklandı. Firma aynı zamanda toplam çalışanlarının yüzde 8’ini (775 kişi) işten çıkardı. Bu kişilerin büyük çoğunluğu geliştirici pozisyonunda değildi ve dağıtım ya da e-spor alanında çalışıyorlardı.

Pozitif bir gelişme olarak Activision Blizzard geliştirme bütçesini arttırdı ve 2019’da Call of Duty, Candy Crush, Overwatch, Warcraft, Hearthstone ve Diablo oyunları için yüzde 20 artışa gidildi. Aynı zamanda NetEase ile olan ortaklık anlaşması da 2023’e kadar uzatıldı. NetEase şu anda Activision Blizzard’ın tüm oyunlarını Çin’de yayınlayan firma. Aynı zamanda Diablo: Immortal’ı da birlikte geliştiriyorlar.

Son zamanlar Activision Blizzard için aslında epey zorlu geçti. Blizzcon ve meşhur Diablo: Immortal PR felaketinin ardından şirketin hisse değerleri yüzde 50 düşüş yaşadı. Elbette Blizzard’ın ne zaman ya da nasıl toparlanacağını zaman gösterecek fakat oyuncular yeni duyurulan Diablo mobil oyunu sonrası epey tepki göstermişti.

İlginizi Çekebilir:   The Church in the Darkness Gizemli Bir Macera Olacak

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir