Reklam Alanı
İncelemeler 0

ABZU İncelemesi

Bağımsız yapımcı Giant Squid tarafından geliştirilen ABZU, Ağustos ayının başında çıktı ve kısa süre içerisinde çok büyük beğeni topladı.

Adını su anlamına gelen “AB” ve bilmek anlamındaki “ZÛ” sözcüklerinin birleşiminden alan oyun, “bilgelik okyanusu” diyebileceğimiz su altı dünyasının muhteşem atmosferini sunuyor. Oyunun  konusundan kısaca bahsedecek olursak ABZU, bilgelik okyanusundaki sırları keşfetmeye dayalı bir yapım. Dolayısıyla konusunu ikinci planda bırakan muhteşem su altı görselleri ve huzur veren müziğiyle oyunculara kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Okyanusla Bütünleşmek

Son zamanlarda dalış simülasyonlarının ilgi görmesiyle birlikte söz konusu türdeki çıtayı zirveye taşıyan ABZU’da bir dalgıç olarak eşsiz güzellikteki su altı dünyasında yolculuğumuza başlıyoruz. İlerleyen yolculuğumuz sürecinde eski bir medeniyetin kalıntılarına ulaşmanın yanı sıra, hayal dünyasının muazzam yaratıcılığını su altı dünyasıyla birleştiren bambaşka bir dünyada keşfe çıkmak, gözlerimize ve kalbimize dokunan unutulmaz anlara şahit olmak gibi pek çok farklı hissi bizlere yaşatıyor.

Abzu-2

Kuşkusuz ABZU’nun atmosferini böylesine etkileyici kılan etkenin, müziklerinin yarattığı atmosferin muhteşem su altı dünyasıyla olan uyumu olduğunu söyleyebiliriz. Aynı şekilde bölüm geçişleri ve oyunun her bir ayrıntısına farklı bir yorum getirebilmek de oyunu çok daha başarılı kılıyor. Kısaca renkli, canlı, huzur verici ve son olarak muhteşem bir oyun.

Açıkçası ABZU ile ilgili söylenecek benzer nitelikte ama çok fazla şeyin oyunun zevkini kaçırabilme potansiyeli taşıdığından fazla detaya giremiyoruz. Nitekim 2-3 saat arası bir oynanış süresine sahip olan bir yapım için uzun anlatıma yer vermek yerine, sadece mutlaka ama mutlaka oynamanız gerektiğini söyleyebilirim.

Kendinizi büyüleyici bir düş dünyasının içerisinde hissetmek, 2-3 saatliğine bambaşka bir dünyaya yolculuk etmek ve neredeyse tüm duyularınıza dokunan bir deneyim yaşamak isterseniz, hayatınızın herhangi bir zaman dilimini kesinlikle ABZU’ya ayırın.

İlginizi Çekebilir:   Bağımsız Simülasyon Oyunu EXAPUNKS Çıktı

ABZU Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Win 7 64
  • İşlemci: Core 2 Quad Q6600 2.4GHz
  • Ekran kartı: GeForce GTX 660
  • RAM: 2 GB
  • Sabit disk alanı: 6 GB

ABZÛ

31 ₺
9.5

Oynanabilirlik

9.5/10

Ses ve Müzik

9.5/10

Grafik

9.5/10

Hikaye

9.5/10

Atmosfer

9.5/10

Artılar

  • Muhteşem atmosfer
  • Müzikler
  • Hikaye

Eksiler

  • Kısa olması

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir