Reklam Alanı
Haberler 0

Abzu Bu Ay Switch’e Geliyor

Geliştirici firma Giant Squid Studios bugün bir duyuru yaparak su altı macera oyunları Abzu’nun 29 Kasım 2018 tarihinde Nintendo Switch için çıkış yapacağını açıkladı.

Abzu aslında pek de yeni bir yapım sayılmaz. Okyanus dünyasına farklı bir bakış açısı getiren Abzu, bağımsız bir yapımdı ve 2016 yılında PC’nin yanı sıra Xbox One ile PlayStation 4 için de çıkış yapmıştı. Aradan geçen iki sene içinde Abzu hala eskimiş bir oyun değil ve sunduğu dünyayı keşfetmek oldukça keyifli.

Adeta bir ‘meditasyon’ gibi olan oyun, üçüncü şahıs bakış açısından oynanıyor ve aksiyon yerine deniz ambiyansı ile bir hikaye sunuyor. Çok fazla benzeri olmayan oyuna en çok benzeyen yapım olarak Journey’i örnek gösterebiliriz. İşin ilginç yanı bu oyunun sanat yönetmenliğini de Abzu’nun yaratıcısı olan Matt Nava yapmıştı.

Zengin bir atmosferik deniz dünyası sunan Abzu’nun açıkçası her sahnesi görsel bir şaheser niteliğindeydi ve oyunda bir meditasyon modu da bulunuyordu. Abzu, 29 Kasım’da Nintendo Switch eShop’a gelecek ve 14,99 euro fiyat etiketiyle satılacak. Aynı zamanda çıkış öncesinde ön siparişle satın alanlara yüzde 10 indirim var.

İlginizi Çekebilir:   Wild Guns Reloaded Oynanış Videosu Yayınlandı

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir