Haberler 0

Zero Escape: Zero Time Dilemma Bugün Çıkıyor

Zero Escape serisinin üçüncü ve son oyunu olan Zero Time Dilemma, bu gece itibariyle dünya çapında oyuncuların beğenisine sunulmuş olacak.

Seriyi bilmeyenler için kısaca Zero Escape: Zero Time Dilemma’nın psikolojik gerilim, gizem ve korku ögelerini bulmacalarla birlikte görsel roman şeklinde oyunculara aktaran bir yapım olduğunu ifade edebiliriz.

“Zero, Oyun Oynamak İstiyor”

Oyunun hikayesi üç ana karakter etrafında dönecek. Diana adındaki bir hemşire, Carlos isimli bir itfaiyeci ve Q takma adını kullanan bir çocuk ana karakterlerimiz olacak. Konu olarak Zero Escape: Zero Time Dilemma’da bir tesis içerisinde kapana kısılmış 9 kişiden sadece 3’ü sağ çıkmayı başaracak. Bu durumu “eğlenceye” dönüştüren Zero karakteri de tuzağa düşen kurbanlarından bir karar oyunu oynamasını isteyecek. Kimin yaşayıp kimin öleceği bize bağlı olacak ve bu tesisteki herkes için oldukça ölümcül olacak. Serinin son yapımında bakalım Zero’nun gerçek kimliğinin arkasındaki gerçeği keşfedebilecek miyiz?

Spike Chunsoft tarafından geliştirilen Zero Escape: Zero Time Dilemma, bu gece Nintendo 3DS, PS Vita ve PC platformlarına gelecek. Oyun PC platformuna Steam üzerinden gelecek ve sadece Avrupa’da dijital olarak yüklenebilecek.

Taner Kartal {Taner}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir