İncelemeler 0

Solitairica İncelemesi

Righteous Hammer Games tarafından geliştirilen Solitairica, adından da anlaşılacağı üzere bir kart oyunu olarak yayınlandı. RPG ögelerini klasik kart oyunuyla başarılı bir şekilde harmanlamış olan Solitairica, bildiğimiz kart oyunlarıyla karşılaştırıldığında oyunculara daha zengin bir içerik sunuyor.

Solitaire dediğimizde de aklımıza ilk olarak kart oyunu, dolaylı olarak da devlet memurları geliyor. O yüzden baştan söylemek gerekirse Solitairica, devlet memurlarının etkin çalışma saatlerini yarı yarıya düşürme potansiyeline sahip bir oyun.

Oynanış olarak basit, ancak bir o kadar mücadeleci bir yapım olan Solitairica’da amacımız Emperor Stuck’ı bozguna uğratmak. Fakat bu sanıldığı kadar kolay değil; öncelikle çoğunlukla güç sırasına göre dizilmiş 18 düşmanı sırasıyla yok etmemiz gerekiyor. Eğer bunlardan birine takılırsak baştan başlamak zorunda kalıyoruz.

Solitairica’ya ilk girdiğimizde zorunlu olarak Warrior karakteriyle başlıyoruz. İlerleyen oyunlarda topladığımız parlak küplerle yeni karakter desteleri açabiliyor, bunları geliştirebiliyoruz.

Şansınız Yoksa Yeteneğiniz Var

Oyunda; Warrior, Wizard, Rogue, Paladin, Monk, Bard karakterleri mevcut ve her birinin kendine özel yetenekleri bulunuyor. Kartlardan gelen bonuslarla yetenek için gerekli Attack, Defense, Agility ve Willpower barlarındaki puanlarla çeşitli yetenekler kullanıyoruz. Örneğin; belli bir kartı veya kart gruplarını yok etme, numarasını değiştirme, üstündeki büyüleri kaldırma, rakibi sersemletme, yeni kart açma gibi pek çok farklı yetenekler bulunuyor.

Bunun dışında her bölümü geçtiğimizde elde ettiğimiz altınlarla eşya ve yetenek alınabiliyor. Eşyalar da yetenekler kadar  çeşitli ve geliştirilebilir olduğundan oyuncuların ilgisini de diri tutuyor. Belli bir yetenek puanını arttırma, düşmanlardan gelen hasarı azaltma, ek can ve zırhla başlama gibi birçok avantaj sağlıyor.

Solitairica’nın grafikleri ise bir kart oyununa göre oldukça başarılı. Ses efektleri de insanı rahatsız etmeyecek düzeyde, ancak oynarken arka planda herhangi bir müzik bulunmaması olumsuz yönlerinden biri.

Özetlersek, Solitairica’nın gayet başarılı bir kart oyunu olduğunu ve benim gibi bu türe gönül verenlerden biriyseniz 5-10 saatinizi zevkle ve hırsla geçirmenize neden olacaktır.

Solitairica Sistem Gereksinimleri

Minimum:

  • İşletim Sistemi: Windows Vista SP2
  • İşlemci: 1.8 GHz, Dual Core
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia 8800, ATI 2900, or Intel HD4000
  • DirectX: Sürüm 9.0c

Solitairica

20 ₺
Solitairica
7.4

Oynanabilirlik

8.5 /10

Ses ve Müzik

7.0 /10

Grafik

7.5 /10

Hikaye

6.5 /10

Atmosfer

7.5 /10

Artılar

  • Karakter ve yetenek çeşitliliği
  • Zevkli oynanış
  • Güzel grafikler

Eksiler

  • Arka plan müziği olmaması
  • Kendini tekrar etmesi

Taner Kartal {Taner}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir